Ege Haberleri

EGE

  Köpek bırakanları ihbar edin

  Şahap AVCI / ALİAĞA, (DHA)
  08 Haziran 2013 - 00:00Son Güncelleme : 07 Haziran 2013 - 10:45

  ALİAĞA Belediyesi, son günlerde çevre il ve ilçelerden binek aracı ve kamyonetlerle Aliağa’ya sokak hayvanlarının bırakıldığını belirleyerek vatandaşları uyardı.

  Aliağa Belediyesi son dönemde çevre il ve ilçelerden belirli aralıklarla binek aracı ve kamyonetle, küpeli küpesiz sokak köpeklerinin ilçeye getirilip bırakılması üzerine bir açıklama yaptı. CHP belediye Başkanı Turgut Oğuz, bu konuda son dönemde oldukça fazla şikayet aldıklarını belirtti. Oğuz, “Bu sıcaklarda bu hayvanları ölüme terketmeye kimsenin hakkı yok. Bu kanunlar gereği de suçtur. Vatandaşlarımızın böyle bir şey gördüklerinde polis, zabıta ve jandarmaya haber vermesini rica ediyorum” dedi. Oğuz, Aliağa sınırları içinden toplanan köpeklerin Aliağa Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'ndeki müşahade yerlerinde kısırlaştırılıp küpelendikten sonra tekrar geri bırakıldığını söyledi.

  Oğuz, sıcak yaz günlerinde sokak hayvanları için evlerin önüne su kapları konulmasını da isteyerek, “Yaşadığımız dünyada yalnız değiliz. Bu sıcaklarda bir kap su, bir kap yemek, sokak hayvanları için yaşamla eşdeğer. Evlerimizin önüne, balkonlarımıza bir kap su koyarak tüm canlılara can verebiliriz. Belediye olarak önümüzdeki günlerde parklarımıza otomatik su kapları koyacağız. Su hattına bağlı olarak kendi kendine suyu sağlayan bu kaplarla sokak hayvanlarımız ve diğer canlılar can bulacak” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı