Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Köpeğim tıraş olurken öldü

  Ayşegül USTA/İSTANBUL
  16 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 15 Ağustos 2012 - 20:35

  Tıraş ettirmek için veterinere götürdüğü köpeğinin ölümü üzerine hukuk mücadelesi başlatan Melis Şentürk, kliniğin sahibi dahil 4 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

  MELİS Şentürk (20), 17 Temmuz sabahı 21 aylık köpeği Mexx’i tıraş ettirmek için Sarıyer’de bir veteriner kliniğine götürdü. Bakımı düzenli olarak yapılan köpeğinin burada ihmal sonucu öldüğünü öne süren Şentürk, klinik sahibi M.A.S. ile 2 veteriner ve 1 klinik çalışanı hakkında dava açılmasını istedi. Şentürk, dilekçesinde köpeğinin ölümüyle sonuçlanan süreci şöyle anlattı:

  Sıcaktan nefes alamadı

  “Mexx’in tıraş esnasında bayılması üzerine kliniğin üst katına çıkarıldığını, burada serum takılarak, buzla şok uygulandığını gördüm. Neden böyle olduğunu sorduğumda, aşağı katın sıcak olmasından dolayı nefes almakta zorlandığını bu yüzden şoka girdiğini belirtiler. Daha sonra Mexx’in poposundan kanaması başladı. Yine durumunu sorduğumda bazı testler yaptıklarını Mexx’i kene ısırdığını bu yüzden böyle olduğunu söylediler. Kene ısırmasının söz konusu olmadığını söyledim. Mexx’e narkoz verilmediğini fakat 3 sakinleştirici iğne yapıldığını, 18.00 sıralarında öldüğünü söylediler.”

  Otopsi sonucu bekleniyor

  ŞİKÂYET üzerine ifadeleri alınan veteriner kliniğinde hayvan tıraşı yapan S.D., veteriner hekim F.S.A., veteriner hekim M.A. ise Mexx isimli köpeğin tıraş sırasında fenalaşarak bilincini kaybettiğini, sonrasında kliniğe alınan köpeğin yapılan bütün tahlil ve müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 17.30 sıralarında yaşamını yitirdiğini, köpeğin ölümünde herhangi bir ihmallerinin bulunmadığını belirttiler. Savcılık, köpeğin kesin ölüm nedenine ilişkin otopsi raporu bekliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı