Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kopan koldan kimlik tespiti için parmak izi alındı

  Aziz GÜVENER/SAPANCA (Sakarya), (DHA)
  18.08.2009 - 16:27 | Son Güncelleme: 18.08.2009 - 16:27

  TEM'in Sapanca Mevkii'nden geçerken otomobil çarpması sonucu ölen ve kolu koparak kendisine çarpan otomobilin içerisine düşen 40 yaşlarındaki yayanın kimliğini tespit için polis kopan koldan parmak izini aldı.

  Kazadan sonra aracın içerisine düşen kolla 3 arkadaşıyla birlikte 25 kilometre kaçan sürücü 25 yaşındaki Ertuğrul Y. “Korkup kaçtık” dedi.

  İstanbul'dan Adana'ya gitmek üzere yola çıkan Ertuğrul Y. yönetimindeki idaresindeki 01 EY 315 plakalı otomobil, TEM'in Sapanca İlçesi Yüzevler Mevkii'nde otoyolun karşı tarafına karşıya geçmeye çalışan 40 yaşlarında kimliği belirlenemeyen kişiye çarptı. Çarpmanın şiddetiyle cama çarpan yayanın kolu koptu ve otomobilin içerisine düştü.

  Paniğe kapılan sürücü Ertuğrul Y., araçlatıki 3 arkadaşıyla birlikte kaçtı. Yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta Akyazı otoban turnikelerinde polisi arayan sürücü yayaya çarptığını, çarptıkları yayanın kolunun araçlarında olduğunu söyledi. Bunun üzerine Sapanca ilçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekip bu kişilerin bulunduğu Akyazı turnikelerine giderek sürücüyü gözaltına alırken kopan kolu da aldı.

  Sapanca İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirilerek ifadesi alınan 25 yaşındaki genç sürücü Ertuğrul Y. arkadaşları ile birlikte Adana'ya gittiklerini anlatırken, “Otobanda birden karartı gördük. Hızla çarptık. Çarpmanın şiddetiyle ön cam kırıldı ve kol içeri düştü. Korktuk. Panikle kaçtık. Biraz uzaklaşınca telefon edip durumu polise bildirdik” dedi.

  Sapanca Adliyesi'ne sevk edilen sürücü Ertuğrul Y. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Sürücünün yayaların girmesi yasak olan TEM'de kaza yapması nedeniyle serbest bırakıldığı belirtildi.

  Kazada ölen yayanın üzerinde kimlik çıkmaması üzerine polis kimlik tespiti için kopan koldan parmak izi alınırken cesedi İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
  Polis yetkilileri kazanın olduğu yerde şehirlerarası yolcu otobüslerinin yolcu alıp indirdiğini belirterek, “Kazada ölen kişi de ilçeye gelen veya ayrılmak için bu bölgeye gelen kişi olabilir” dedi. Olay sonrası çevrede kimlik tespiti için yapılan araştırmanın da sonuç vermediği belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı