KONYA HABERLERİ

KOP İdaresi gençlere yeni fırsatlar sunuyor

AA / Ahmet AKBIYIK
28.01.2015 - 14:19Son Güncelleme :

- KOP İdaresi Başkanlığı'nın son bir yılda 200’e yakın genci Avrupa'nın farklı şehirlerine gönderdiği bildirildi - Başkan Prof. Dr. Babaoğlu: - "KOP İdaresi olarak bölgemizin Türkiye'nin Yeni Marmarası olabileceğini savunuyoruz. Gençlerin yaşamak için bu bölgeden başka yerlere gitmeyi düşünmeyecekleri bir bölge oluşturmayı hayal ediyoruz"

AA / Ahmet AKBIYIK

KONYA (AA) - KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın, son bir yılda 200'e yakın genci, Avrupa'nın farklı şehirlerine gönderdiği açıklandı.

Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde illerinin hızlı bir şekilde kalkınması için çalışmalarını yürüten KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, beşeri sermayenin güçlendirilmesi için başlattığı KOP Gençlik çalışmaları kapsamında gençlere yeni fırsatlar sunuyor.

Gençlerin toplumsal yaşama daha etkin katılmaları ve proje kavramı konusunda bilinçlenmeleri için KOP Bölgesi'nde gençlik çalışmaları başlattıklarını ifade eden KOP İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, AB Projeleri kapsamında son bir yılda 200'e yakın genci Avrupa’ya gönderdiklerini söyledi.

Prof. Babaoğlu, bilinçli kalkınmanın eğitimli ve aktif gençlerle olacağını vurgulayarak, özellikle üniversitelerde okuyan gençliğin eğitimine büyük önem verdiklerinin ifade etti.

Başkan Babaoğlu, şunları kaydetti.

"Kalkınmanın en önemli adımının bilinçli ve kalkınma sürecinin içerisinde aktif olarak yer alan gençler olduğunu biliyoruz. Özellikle üniversite okuyan gençlerimizin üniversiteyi bir araç olarak görerek kendi gelişimleri ve hedefleri için çalışmalar yapmaları gerektiğine inanıyoruz. Gençliğe verdiğiniz önem sizin hem güçlenmenizi hem de hızlı yol kat etmenizi sağlıyor. Bunun farkında olduğumuzdan KOP İdaresi bünyesinde 'KOP Gençlik' çalışmalarını başlattık. Sosyal medya aracılığıyla 10 binin üzerinde genci buluşturan büyük bir bölgesel ağ oluşturduk. Bu kapsamda çalışma arkadaşlarımız üniversitelere gidiyor, bilgilendirmeler yapıyor ve ülkemizin nasıl bir fırsatlar ülkesi olduğunu anlatıyorlar."

Gençlerin yaşamak için bölgeden başka bir yere gitmeyecekleri bir KOP Bölgesi için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Babaoğlu, şöyle konuştu:

"KOP İdaresi olarak bölgemizin Türkiye'nin Yeni Marmarası olabileceğini savunuyoruz. Gençlerin yaşamak için bu bölgeden başka yerlere gitmeyi düşünmeyecekleri bir bölge oluşturmayı hayal ediyoruz. Bunun için bizim gençlere sunabileceğimiz şeyler olmalı düşüncesiyle Kalkınma Bakanlığımız koordinasyonunda hazırladığımız KOP Eylem Planı'yla bütüncül bir şekilde tüm sektörleri içine alan bir atak, bir kalkınma hamlesi başlatıyoruz. Bu hayalin gerçekleşmesi için bölgedeki il merkezleri ve ilçelerimizden gençlerin bu sürece entegre edilmesi, nitelikli bireyler olarak yetişmeleri, iş gücü piyasasına inovatif yaklaşımlarla yenilikle katan bir bakış açısına sahip olmalarının oldukça önemli olduğuna inanıyoruz."

Başkan Babaoğlu, KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) ile bir araya gelen sekiz üniversitede belirli periyotlarla düzenlenen toplantılarla gençlerin görüşlerinin alındığını belirterek, önümüzdeki günlerde KOP ilçelerinden de seçilecek gençlik gruplarını İtalya, Litvanya, Polonya ve Romanya gibi birçok ülkeye birer haftalığına göndereceklerini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden KOP İdaresi gençlere yeni fırsatlar sunuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2015 tarihinde saat 14 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KOP İdaresi gençlere yeni fırsatlar sunuyor haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:51
 • Guneş
  07:32
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:11
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı