MANİSA HABERLERİ

Kooperatifçilikte Profesyonel Yaklaşım Dönemi Başladı

IHA
24.02.2015 - 17:34Son Güncelleme :

MANİSA TİCARET İL MÜDÜR VEKİLİ SALİM ÇELİK, KOOPERATİFLERİN YÖNETİMİNDE PROFESYONEL ANLAYIŞIN YERLEŞTİRİLMESİ İÇİN HALK EĞİTİM MERKEZLERİNDE KOOPERATİFÇİLİK EĞİTİMİ VERİLECEĞİNİ BİLDİRDİ.

IHA

Manisa İl Ticaret Müdür Vekili Salim Çelik, kooperatiflerin yönetiminde profesyonel anlayışın yerleştirilmesi için Halk Eğitim Merkezlerinde kooperatifçilik eğitimi verileceğini bildirdi.
Çelik yaptığı açıklamada, “Bakanlığımız koordinasyonunda yürütülen çalışmalar sonucu ‘Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum Programı (KOOP-GEP)’ hazırlanmış ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce onaylanıp Halk Eğitim Merkezlerinde kooperatifçilik eğitimleri verilmeye başlanmıştır. Kooperatiflerin kuruluş ve işleyişine ilişkin iş ve işlemleri gerçekleştirme yeterliliğine sahip meslek elemanları yetiştirerek kooperatiflerin yönetiminde profesyonel anlayışın yerleştirilmesini amaçlayan bu programdan; kooperatif ortakları ile kooperatiflerde yönetici, denetçi veya personel olarak çalışan, çalışmış ya da çalışmak isteyen ve en az ilkokul seviyesinde eğitimini tamamlamış olanlar yararlanabilecek” dedi.
İleriki yıllarda kooperatiflerde yönetici, denetici veya çalışan olarak görev almanın şartlarından biri olabilecek KOOP-GEP eğitimlerine katılmak isteyenlerin Halk Eğitim Merkezlerine şahsen başvurmaları gerektiğini söyleyen Çelik, “Söz konusu programın açılması için en az on iki başvuru gerekmekte olup, devam zorunluluğu bulunan beş günlük program sonunda edinilen bilgiler sınavla ölçülecek ve başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığınca sertifika verilecektir” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Kooperatifçilikte Profesyonel Yaklaşım Dönemi Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 17 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kooperatifçilikte Profesyonel Yaklaşım Dönemi Başladı haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı