« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Konya'ya sporcu yağacak

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanlığının her yıl farklı bir üniversitede düzenlediği Türkiye Koçfest “Üniversite Spor Oyunları”nın 8'incisinin Selçuk Üniversitesi'nin (SÜ) ev sahipliğinde 9-15 Mayıs 2011 tarihleri arasında Konya'da gerçekleştirileceği bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
SÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü'nden alına bilgiye göre, “Üniversite Spor Oyunları”na, 73 üniversiteden 4 bin 500'e yakın sporcunun katılmasının beklendiği ve etkinlik öncesi hazırlıkların tamamlanma aşamasına geldiği belirtildi.

Organizasyonun eksiksiz düzenlenmesi için sık sık toplantıların yapıldığı ifade edilen açıklamada, SÜ'nün ev sahipliğinde gerçekleşecek organizasyonun çok önemsendiği kaydedildi.

SÜ'nün ilk kez bu kadar yoğun katılımlı bir organizasyona ev sahibi olacağı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: “Konya ve Selçuk Üniversitesi olarak organizasyondan yüzümüzün akı ile çıkacağımıza inanıyoruz. Hazırlıklarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Herşeyin eksiksiz olması için elimizden geleni yapacağız. 1 hafta sürecek organizasyona 73 üniversiteden 4 bin 500'e yakın sporcu katılacak. Sporcular başta atletizm olmak üzere jimnastik, su topu, tekvando, yüzme, basketbol, hentbol, salon futbolu, voleybol ve halterde derece elde etmek için kıyasıya mücadele edecek.”

Bunları da Beğenebilirsiniz