« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Konyaspor'dan transfer yalanlaması

Bank Asya 1. Lig takımlarından Konyaspor'un Kulübü Başkanı Bahattin Karapınar, ulusal bir gazetede çıkan, Teknik Direktör Hüsnü Özkara'nın bir Süper Lig kulübünden ayrılan Tolga Doğantez, Eren Şen ve Şener Aşkaroğlu'nun transferlerini istediği şeklindeki haberlerin doğru olmadığını bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karapınar, yaptığı yazılı açıklamada, ilk yarı sonunda takımın geldiği noktayı başarı olarak gördüklerini belirtti.

Bu inanmış teknik heyet ve oyuncu kadrosuyla şampiyonluk hedefine ulaşacaklarını defalarca kamuoyu ile paylaştıklarını vurgulayan Karapınar, şunları kaydetti:
“Ayrıca kulübümüzün borçları nedeniyle transfer yapmasının zor olduğunu ifade ederken, mevcut kadromuzun yeterli olduğunu ve sezonu en iyi şekilde tamamlayacağına olan inancımızı dile getirdik. Buna rağmen, basında çıkan bu transfer haberlerini gördüğümüz zaman üzülüyoruz. Basında çıkan oyuncularla kesinlikle ilgilenmedik. Böyle bir düşüncemiz de olmadı. Bu tür haberlere itibar edilmemesini ve bu haberleri yapanların bundan sonra kulübümüzü kendilerine malzeme yapmamalarını istiyoruz.”

Teknik Direktör Hüsün Özkara da haberin yer aldığı gazeteye transfer konusunda hiçbir açıklamada bulunmadığını vurgulayarak, sezonun ilk yarısını muhteşem bir performansla ve topladığı 37 puanla gol averajıyla ikinci sırada tamamlayan bir takıma sahip olduğunu bildirdi.
Kişilikli ve karakterli futbolcularla bu noktaya geldiklerini, bundan sonra da bu futbolcularla yollarına devam edeceklerini ifade eden Özkara, bu haberleri yapanların amaçlarının takımda iyi giden işlerin bozulmasını istemek olduğunu düşündüğünü, buna kesinlikle izin vermeyeceğini kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler