« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Konyaspor'da eylem var

Konyasporlu futbolcular paralarını alamadıkları gerekçesiyle antremanlara çıkmama kararı aldı.

MEHMET KAYHAN YILDIZ/KONYA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Geçen yıl Süper Lig'den düşen, 2007-2008 sezonunda transfer olan ve 1,5 yıl yeşil-beyazlı ekibin formasını giyen Milos Mihajlov'a geçmişe dönük alacaklarını ödemediği için FIFA tarafından 2 dönem transfer yasağı getirilen, takım otobüsüne haciz konan ve olağanüstü genel kurul sürecine giren Konyaspor'da futbolcular da kazan kaldırdı. Bugüne kadar ödeme sözü verilen maaş, prim, maç başı ücret ve peşinatlar noktasında herhangi bir ilerleme sağlanamamasını gerekçe gösteren futbolcular antrenmanlara çıkmama kararı aldı.

Konyaspor Teknik Direktörü Osman Özdemir, "Konyaspor yönetimi futbolcuların alacaklarını dün itibariyle ödeyeceğini bildirmişti. Ancak ödemeler yapılmadığı için futbolcular antremana çıkmayacaklarını bize iletti. Biz de moral bozukluğu içinde yapılacak çalışmanın verimli olmayacağını düşünerek çalışmalara bir süre ara verdik" dedi.

Sıkıntıların bir an önce giderilmesi gerektiğini belirten Özdemir, kendisininde bu konuda üzerine düşen görevi yapacağını ve ulaşabildiği herkesle görüşeceğini söyledi. Özdemir, şöyle konuştu:

"Durumumuz sezon başından beri sıkıntılıydı. Bu konuda ben elimden geleni yapacağım. Şehrin ileri gelenleri ile görüşeceğim. Bütün Konya'nın duyarlı olmasını istiyorum. Konyalıların bu takıma sahip çıkacağını düşünüyorum. Oyuncuların verdiği reflekse karşı yapacak birşey yok."

Özdemir, kendisinin göreve devam edip etmeyeceğini de yapacağı görüşmelerin sonunda açıklayacağını sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz