Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Konyaspor'da Erhan Albayrak kadro dışı

Konyaspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, Erhan Albayrak'ı kadro dışı bıraktığını ve kendisi takımın başında olduğu sürece bu futbolcunun Konyaspor formasını giyemeyeceğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Süper Lig'in 4. haftasında Cuma günü deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşacak olan Konyaspor kafilesinin hareketi öncesinde açıklama yapan Teknik Direktör Nurullah Sağlam, müsabakanın hem kendileri açısından hem de Beşiktaş açısından zor olacağını bildirdi.

Kesinlikte puanla dönmek istediklerini belirten Sağlam, bunu yapabilecek güç ve potansiyelin Konyaspor'da mevcut olduğunu kaydetti.

Sağlam, Erhan Albayrak'ın Beşiktaş maçı kadrosunda yer almamasıyla ilgili olarak şunları kaydetti: “Erhan ile ilgili sezon başından bu yana süregelen bir sorun var. Özellikle yaptığımız taktik idman sonrası aldığımız karara saygı duymaması, tepki göstermesi ve eyleme geçmiş olması, bizim bu konuda bir karar almamıza neden oldu. Erhan'ı şu andan itibaren kadro dışı bırakıyorum. Ben burada olduğum sürece de bu takımın formasını giyemez. Erhan Albayrak'ın forma için mücadele içinde olmadığını gördüm. (Ben oynarsam kalırım oynamazsan giderim) gibi bir söylemde bulunmaya kimsenin hakkı yok.”

Kendisine zaman verdiklerini, ancak Erhan'ın bunu iyi değerlendiremediğini ifade eden Sağlam, “Bu süre içinde kendisini Çaykur Rizespor bedava istedi. Ben de onlardan Gökhan Kaba'yı bedava istedim. Onlar bu işe sıcak bakmadılar. Dolayısıyla biz kimseye bedava oyuncu veremezdik. Erhan'ı kazanmak için çok çaba harcadık. Tam kazandığımızı sandığımız anda taktiksel bir düşünce ile Erhan'ı oynatmayacaktık. Bu olaya sert tepki gösterdi. Bunun karşılığını böyle aldı. Takımda savaşmayan hiç kimsenin yeri garanti değil. Böyle bir düşünceye saygı duymamız mümkün değil. Şu andan itibaren bu olayı bir daha konuşmamak üzere kapatıyorum” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz