« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Konyaspor'a sambacı forvet

Uzun süre ülkesinden dönmeyen Kais'in sözleşmesini fesh ederek 1 yabancı kontenjanı açan Konyaspor, Brezilyalı forvet Eder ile ön anlaşma yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kulüp Basın Sözcüsü Memduh Oğuz, sakatlığı gerekçesiyle ülkesinden dönmeyen Kais ile yaklaşık 1 hafta önce karşılıklı olarak sözleşmeyi fesh ettiklerini, böylece yabancı kontenjanında 1 futbolcuya yer açtıklarını ifade ederek, yabancı tercihini teknik heyetin raporu doğrultusunda forvetten yana kullanmak üzere harekete geçtiklerini bildirdi.
Daha önce takibe aldıkları Brezilyalı oyuncu Eder ile yapılan görüşmelerin sonunda ön anlaşmanın sağlandığını vurgulayan Oğuz, “Çok küçük pürüzler kaldı. Bunların giderilmesinden sonra Eder'i renklerimize bağlayacağız” dedi.
Brezilya'nın Juventude takımından oynayan Eder'in yetenekli bir oyuncu olduğunu belirten Oğuz, “23 yaşındaki genç forvet bu yıl çıktığı 9 maçta 6 gol attı. Ceza alanındaki top hakimiyeti ve son vuruşları oldukça iyi. Takıma büyük katkı sağlayacağını umuyorum” diye konuştu.

Oğuz, hafta sonunda kendi sahalarında oynayacakları Antalyapor maçı hazırlıklarının sürdüğünü ifade ederek, bilet fiyatlarının kale arkası 3 YTL, maraton ve yeşil tribün 5 YTL, kapalı tribünün ise 10 YTL olarak belirlendiğini bildirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz