Gündem Haberleri

  Konyaspor'a haciz geldiği ileri sürüldü

  A.A.
  31.10.2007 - 10:37 | Son Güncelleme:

  Yaklaşık 4.5 milyon YTL vergi borcu nedeniyle haciz geldiği ileri sürülen Konyaspor'da yönetim, bu iddiayı reddederken, Maliye Bakanlığı ile bir ödeme planı yapıldığını bildirdi.

  Konya'da bölgesel ve yerel yayınlanan bazı gazetelerde “Konyaspor'a haciz şoku” başlığı ile verilen haberlerde, yeşil-beyazlı kulübe 4.5 milyon YTL'lik vergi borcu nedeniyle haciz geldiği, hatta banka hesaplarına el konulduğu ileri sürüldü.

  Konya Vergi Dairesi Başkanlığı, Konyaspor'un bugüne kadar borcun ödenmesine yönelik olumlu bir adım atmadığını ve bu yüzden hacizle ilgili bir girişim başlatıldığını doğruladı. Vergi Dairesi, Konyaspor'un banka hesaplarına el konulmadığını belirtti.

  Konyaspor Basın Sözcüsü Mehmet Bezirci ise kulübe haciz geldiği yolundaki haberlerin gerçek dışı olduğunu bildirdi.
  Maliye Bakanlığının yürüttüğü bir çalışma kapsamında kendileri gibi vergi borcu olan mükelleflere yazı gönderildiğini belirten Bezirci, şunları kaydetti:
  “Biz de bu yazıya istinaden aylar öncesinden çalışmalara başladık. Yaklaşık 6 aydır yapılan görüşmeler neticesinde karşılıklı mutabakata varıldı ve devre arasına kadar olan bölümde borç yapılandırma ve ödeme takvimi gereği kulübümüzün bilgisi dahilinde yeniden yapılandırılma yapıldı. Bu uygulama işleyişimize zarar vermeyeceği gibi aksine yapılandırma gereği faydalı bir uygulamadır.”

  Bezirci, “haciz şoku” başlığıyla verilen haberlerin kasıtlı olduğunu iddia ederek, “Burada kesinlikle art niyet var. Bir ödeme planı oluşturuldu ve borcumuzu bu plan dahilinde ödeyeceğiz” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı