Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Konyaspor'a coşkulu karşılama

Bank Asya 1. Lig Yükselme Grubu'nu lider tamamlayarak Turkcell Süper Lig'e yükselen Konyaspor, Konya'da coşkuyla karşılandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Atatürk Havaalanı kavşağında yüzlerce araçtan oluşan konvoyla karşılanan futbolcular, Teknik Direktör Ziya Doğan ve yönetimden oluşan kafile, burada taraftarları selamladı.

Geldikleri otobüsten inerek üstü açık bir otobüse geçen Konyasporlu futbolculara, taraftarlar tezahüratlarda bulundular.

Konyaspor Kulübü Başkanı Bahattin Karapınar, karşılama alanında yaptığı açıklamada, çok uzun süre beklemeden, 1 yıl sonra tekrar Süper Lig'e çıktıklarını anımsattı.

Konyaspor taraftarının takımına sahip çıktığını, onların desteğiyle şampiyon olduklarını belirten Karapınar, şunları kaydetti:

“Konyaspor, Süper Lig'e layık bir şehir. 1 yılda verdiğimiz emeğin karşılığını aldık. Büyük mücadeleler verdik, büyük sıkıntılar yaşadık. Sporcularımızla teknik ekiple bu işe inandık. Taraftarın büyük gücüyle de şampiyon olduk. Bu şampiyonluğu bütün taraftara, Konya'ya armağan ediyoruz.”

Konyaspor kafilesi karşılamanın ardından üstü açık otobüsle şehir turu yaptı. Kafileyi taşıyan otobüse, yüzlerce araçtan oluşan konvoy eşlik etti. Konyasporlu futbolculara sevgi gösterilerinde bulunan Konyalılar, oyunculara yol boyunca tezahüratlarda bulundu, şampiyonluk şarkıları söyledi.

Kafile, daha sonra kutlamaların yapılacağı Atatürk Stadı'na geldi. Atatürk Stadı'nda düzenlenecek kupa töreninin ardından, Nadide Sultan konser verecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz