Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Konyaspor Tahkim'e gidecek

Konyaspor Kulübü, ligin ilk haftasındaki Sakaryaspor maçında kötü tezahürat nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) verdiği 250 bin YTL'lik ceza için Tahkim Kurulu'na itirazda bulunacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kulüp başkan Ahmet Şan, verilen cezanın çok ağır olduğunu savunarak, "Aynı hafta diğer statlarda da benzer ve daha olumsuz tezahüratlar olmasına rağmen bu cezanın Konyaspor'a uygulanması bizi hayal kırıklığına uğrattı. Karar Konyaspor'a yapılan bir haksızlıktır. Konyaspor Kulübü olarak bu kararın peşini bırakmayacağız ve bu hafta içerisinde Tahkim Kurulu'na başvurarak itiraz edeceğiz" dedi.

Şan, bu kararın diğer kulüplere gözdağı verilmek için alındığını ifade ederek, "Kararın Tahkim Kurulu'ndan dönmesini bekliyorum. Eğer dönmezse bunun arkasında başka şeyler ararım. Ayrıca, olumsuz tezahüratı yapan kişiler Konyaspor yönetimine muhalif gruptan oluşuyorsa, bunda ne yönetimin ne de alnının teriyle 3 puanı alan futbolcunun suçu vardır. Burada emniyete de görev düşmektedir. Herkes bu cezadan gereken dersi çıkaracaktır. Biraz daha sağduyulu ve aklı selim yaklaşmak lazım." diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz