Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Konyaspor Kayseri'yi gözüne kestirdi

Turkcell Süper Lig'in 29. haftasında oynanacakları Kayserispor karşılaşmasının hazırlıklarını tüm hızıyla sürdüren Konyaspor, Kayseri'den 3 puanla dönmek istiyor.

ALİ TOYDEMİR - KONYA / DHA
SON GÜNCELLEME

Tevfik Lav Tesisleri'nde yapılan antrenmanlarla hazırlıklarını sürdüren yeşil-beyazlılar, Kayserispor karşılaşmasına dönüm maçı olarak bakıyor.

Kayserispor karşılaşmasının dönüm maçı olacağına dikkat çeken Konyaspor Teknik Direktörü Giray Bulak, bu karşılaşmanın kazanılması durumunda ilerleyen haftalarda Konyaspor'a çok büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Bulak, "Artık telafisi olmayan maçlar oynanıyor. Bu hafta bunlardan birini yaşayacağız. Sivasspor karşısındaki oyun anlayışımızı, coşkumuzu tekrarlarsak Kayserispor maçında sıkıntı yaşamayız. Takımımızın amacı ve hırsı o şekilde olduğu zaman ortaya çok hızlı ve tempolu bir oyun koyuyoruz. Biz bu hafta aynı istekle sahaya çıkmak istiyoruz ve yaptığımız çalışmalarda da bunu yakından hissediyoruz. Umarım bunu Kayserispor karşısında da gösteririz. Zor bir maç oynayacağımızı çok iyi biliyorum. Çok güzel bir stada ve çok güzel bir ambiyansta oynayacağız. Bizim dönüm maçlarımızdan biri olacak. Kazanmak istediğimiz ve kazandığımız zaman bize ileride çok fazla katkı sağlayacak bir maç. Çok iyi bir takıma ve futbol kültürü olan bir kentin takımına karşı oynayacağımızı biliyoruz. Kendimizi hem maçı izlemeye gelen taraftara beğendirmek hem de maçı kazanmak istiyoruz. Bu haftaki oyun anlayışımız, çalışma gayretimiz bize bu maç için çok büyük umut veriyor. İyi oynayıp, centilmence mücadele edip kazanacağız" dedi.

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas'ın Türk futboluna kazandırdığı oyuncular için desteklenmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Bulak, "Rakibimizin ligdeki konumuna bakmamak lazım. Hem geliştirdiği hem de yetiştirdiği oyuncuları görmek lazım. Tolunay hoca kendisi de ifade etti, Türk futboluna yetenekli genç isimler kazandırıyor. Bu oyuncular önümüzdeki dönemlerde tüm takımların listesinde almak istedikleri isimler olacaklardır. Bu çok önemli. Çünkü ben de bir dönem çok genç oyuncu yetiştirdim. Bunun verdiği haz ve kulüplere katkısı gerçekten çok fazla. Harcaması düşüyor, bütçelerini denkleştiriyorlar. Bu nedenle bu tip yetiştirici ve cesur teknik direktörleri korumak ve desteklemek lazım. Ben kendisine teşekkür ediyorum" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler