« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Konyaspor: Hakemler hala canımızı yakıyor

Konyaspor Basın Sözcüsü Güven Öten, ”Özgüç Türkalp olayı unutulmadan Beşiktaş ile yaptığımız kupa maçında 1 golümüz ve 2 penaltımızın verilmemesini anlayamıyorum” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Öten, geçen hafta sonunda eksikleri nedeniyle iyi oynayamadıkları Beşiktaş maçından mağlup ayrıldıklarını, bunun futbolcuları hırslandırdığını söyledi.

Türkiye Kupası maçında Beşiktaş'a karşı iyi hazırlandıklarını ve sahaya mutlak galibiyet parolası ile çıktıklarını ifade eden Öten, özellikle ikinci yarıda rakibin golü dışında ciddi pozisyonunun bulunmadığını belirtti.

Maçın berabere bitmesinin tek sorumlusunun hakemler olduğunu ileri süren Öten, şunları kaydetti: “Süper Lig'de Konyaspor-Beşiktaş maçını yöneten hakeme adil yönetiminden dolayı teşekkür etmiştim, ancak kupa maçındaki hakem için aynı şeyleri söylemem mümkün değil. Hakemler adeta elimizdeki galibiyeti aldılar. Özgüç Türkalp olayı unutulmadan Beşiktaş ile yaptığımız kupa maçında 1 golümüz ve 2 penaltımızın verilmemesini anlayamıyorum. Golümüz ofsayt gerekçesiyle iptal ediliyor ki pozisyonda ofsayt kesinlikle yok. Beşiktaşlı defans oyuncusu ceza alanında topu eliyle kesiyor, hakem penaltıyı veremiyor.”

Öten, hakemlerin 3 büyük takımdan çekindiğini, bunun da Anadolu takımlarının mağdur olmasına yol açtığını belirterek, “Lütfen hakemler büyük takımlardan çekinmesin. (Hakemlerle sorunumuz yok) dedikçe, iyi niyetli oldukça hakkımız yeniyor” dedi.

Hakemlerin adil ve tarafsız olmasını istediklerini, bunun da zor olmadığını ifade eden Öten, “Tamam, hakem insandır hata yapar, ancak bizim oyuncularımız da insan. Verilen emekleri boşa giden oyuncularımız futboldan soğuyor. Bizim 3 puan almamızın istenmediğini düşünmeye başladık. Artık hakemlerin daha dikkatli olmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Öten, hafta sonunda Kayserispor ile yapacakları maçın hazırlıklarına ara vermeden başladıklarını belirterek, bu maçtan galibiyetle dönüp kötü olayları unutmak istediklerini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz