« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Konyalı vekiller: Hakem tetikçilik yaptı

Konya’nın AKP’li milletvekilleri, olaylı Konyaspor-F.Bahçe maçıyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu ve Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’i göreve çağırırken, maçı yöneten hakem heyetini protesto etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ise soru önergesiyle konuyu TBMM gündemine taşıdı.Yazılı açıklama yapan AKP’li Konya milletvekilleri, maçı yöneten hakem grubunun "haksız, insafsız, spor ahlakına ve geleceğine uymayan kararına" tanık olduklarını belirtti. Konyaspor öndeyken, orta hakemin gözü önünde diğer hakemlerin de sessiz kalmasıyla, hem elle hem de faulle atılan gölün sayıldığını öne süren AKP milletvekilleri, "Adeta misafir takım adına tetikçilik yapıldığını" savundu. Bir futbolcunun sarı kartların ardından oyundan atılabildiğini anımsatan AKP Konya milletvekilleri, "Adı geçen hakemin hem haksız kararına rağmen hem de toplumu germesi nedeniyle nasıl bir yasal muameleye tabii tutulacağını merak ediyoruz" dedi.

 "Bu hususta hem Futbol Federasyonunu hem de spordan sorumlu Bakanı konuyla yakından ilgilenmeye ve gerekli işlemleri yapmaya davet eden" AKP milletvekillerinin açıklaması şöyle:  "Dün Trabzonspor’un başına gelen bugün Konyaspor’un başına gelmiştir. Yarın hangi Anadolu takımının başına geleceği bilinmiyor. Tedbirleri alınmadığı takdirde önü alınamayacak toplumsal kargaşanın sebebi haline gelecek bu tür oldu bittilere artık dur demenin zamanı gelmiş hatta geçmektedir."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler