KONYA HABERLERİ

Konyalı Dökümcülerden Almanya’da Gövde Gösterisi

IHA
25.06.2015 - 12:59Son Güncelleme :

KONYA SANAYİSİNİN ÖNCE GELEN SEKTÖRLERİNDEN DÖKÜM SEKTÖR SANAYİCİLERİ KSO TARAFINDAN DÜZENLENEN ORGANİZASYONLA ALMANYA'DAKİ GIFA-METEC-NEWCAST-THERMPROCESS DÖKÜM, METALURJİ, METAL İŞLEME VE KAYNAK İŞLEME TEKNOLOJİLERİ FUARI'NA STANT AÇTI.

IHA

Konya sanayisinin önde gelen sektörlerinden döküm sektör sanayicileri, Konya Sanayi Odası (KSO) tarafından düzenlenen organizasyonla Almanya’daki GIFA-METEC-NEWCAST-THERMPROCESS Döküm, Metalurji, Metal İşleme ve Kaynak İşleme Teknolojileri Fuarı’nda stant açtı.
KSO tarafından yürütülen ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen ‘Konya Döküm Kümesi Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi’ projesi kapsamında stant açan Konyalı 11 döküm firması, fuarda kendi ürünlerini tanıtırken, 35 kişilik bir Konyalı işadamı heyeti de KOSGEB desteğiyle fuarı ziyaret etti.
Fuar hakkında bilgi veren KSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Acar, 4 yılda bir düzenlenen ve döküm sektöründe dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan fuarın, Konyalı sanayiciler açısından verimli geçtiğini söyledi. Fuarda stant açan firmaların kendi ürünlerini tanıtmanın yanı sıra, dünyada yükselen yeni trendleri ve gelişmeleri de yakından görme fırsatı bulduklarını anlatan Acar, “Sanayicilerimiz Almanya Düsseldorf’ta düzenlenen fuarda, Döküm Ekipmanları, Döküm Tesisleri, Döküm Teknolojisi, Makineler, Kimyasal Ürünler, Yanma Teknolojisi, Taşıma Ekipmanları, Veri İletimi, Çevre Mühendisliği, Endüstriyel Sağlığı ve Güvenliği, Ölçme Sistemleri, Eritme Fırınları, Metalurji, Metal İşleme, Metal İşleme Makineleri, Kalıp Makine Döküm Temel Malzemeler, Düzenleme ve Kontrol Teknolojisi, Güvenlik Sistemleri, Depolama Teknolojisi, Test Teknolojisi, Kaynak Teknolojisi gibi pek çok ana ürün grubundaki yeni gelişmeleri görme imkanı buldular” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Konyalı Dökümcülerden Almanya’da Gövde Gösterisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Haziran 2015 tarihinde saat 12 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konyalı Dökümcülerden Almanya’da Gövde Gösterisi haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Ağustos 2019, Pazar
 • İmsak
  04:31
 • Güneş
  06:00
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  19:48
 • Yatsı
  21:11
Sayfa Başı