Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Konya'daki kazada ölü sayısı 5'e yükseldi

  AA
  02.09.2012 - 13:00 | Son Güncelleme:

  Konya'da, düğüne gidenleri taşıyan minibüsün köprü yapımı için kazılan çukura düşmesi sonucu dün meydana gelen kazada ölü sayısı 5'e yükseldi.

  Alınan bilgiye göre, düğüne gidenleri taşıyan minibüsün, dün akşam Seydişehir-Konya karayolunun 31. kilometresinde, yol yapım çalışması için trafiğe kapatılan bölünmüş yolda, köprü inşaatı için açılan çukura düşmesi sonucu yaralanan Saliha Kaya (35), kaldırıldığı Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
  8 aylık hamile olduğu öğrenilen Saliha Kaya'nın karnındaki bebeğin de kurtarılamadığı öğrenildi.
  Seydişehir ilçesine bağlı Kozlu köyünden Gevrekli beldesine düğüne gidenleri taşıyan Mehmet Karaca yönetimindeki 42 RH 069 plakalı minibüs, dün akşam Seydişehir-Konya karayolunun 31. kilometresinde, yol yapım çalışması için trafiğe kapatılan bölünmüş yolda, köprü inşaatı için açılan çukura düşmesi sonucu sürücü Karaca ile Müşerref Kaya, Hasan Uğurlu ve Fevzi Güzel ölmüş, Ali, Zeynep Alara, Dilara ve Şerife Ekici; Ayşe Nur, Saliha, Sırma, Mahmut, Şevval, Mecit, Şerife ve Senanur Kaya yaralanmıştı.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı