« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Konya'da tek hedef 3 puan

Konyaspor'da hedef, bu sezon mücadele edilecek Bank Asya 1. Lig'e galibiyetle başlamak ve sezon sonunda yeniden Turkcell Süper Lig'e dönmek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Konyaspor Kulübü Başkanı Bahattin Karapınar, uzun ve son derece verimli bir hazırlık döneminin ardından lige hazır olduklarını söyledi.
Turkcell Süper Lig'den düşmenin travmasını uzun süre yaşadıklarını ifade eden Karapınar, “Bizim için çok zor günlerdi. Şimdi o günleri unutup, Bank Asya 1. Lig'e konsantre olduk. Tek düşüncemiz misafir olduğumuz bu ligden yeniden Süper Lige dönmek” dedi.

Karapınar, Bank Asya 1. Lig'in yarın başlayacağını anımsatarak, çok güçlü ekiplerin yer aldığı ligde çetin mücadelelerin yaşanacağını vurguladı.

İlk maçlarına Gaziantep deplasmanında çıkacaklarını ifade eden Karapınar, “Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'u yenerek lige galibiyetle başlamak istiyoruz. Bunu başarabilecek gücümüz var. Ligin ikinci haftasında da evimizde ağırlayacağımız Kayseri Erciyes'i yenerek, iddialı bir takım olduğumuzu, şampiyonluğa olan inancımızı herkese göstereceğiz” dedi.

Tamamen maça odaklandıklarını anlatan Karapınar, futbolcuların ve teknik kadronun galibiyet dışında bir şey düşünmediğini belirtti.
Karapınar, Gaziantep'te kendilerini sıcak bir havanın beklediğini bildiklerini, bu nedenle takımın bugün bu kente gideceğini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz