Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Konya'da hedef 3 milyon TL

Spor Toto Süper Lig'den düşmesi kesinleşen Konyaspor'da hedef son 3 maçtan galip ayrılıp külübün kasasına yaklaşık 3 milyon TL kazandırmak.

TOLGA YANIK - KONYA / DHA
SON GÜNCELLEME

Kasımpaşa karşısında alınan beraberlikle ligden düşmesi kesinleşen Konyaspor'da, teknik direktör Yılmaz Vural, iskeleti korunacak ve üzerine yapılacak birkaç önemli takviye ile takımın yeniden Süper Lig'e çıkabileceğini, bunun için başta şehrin önde gelenleri olmak üzere herkesin Konyaspor'a sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Yılmaz Vural, "Küme düşmemiz kesinleşti. Ama kalan 3 haftaya bakıldığında oynayacağımız maçları da göz önünde bulundurursak biz ligi 18 veya 17'inci sırada değil de kümede kalacak Sivasspor'un bir basamak altında tamamlayalım ve 3 maçı da kazanırsak kulübümüze 3 milyon TL'ye yakın bir maddi kaynak girişi sağlanmış olacağız. En azından da ben sezon sonuna kadar 13 maçta bu takımın başında kalmış biri olarak 4 maçı kaybetmiş, 9 maçı da kaybetmemiş bir teknik direktör olmak istiyorum" dedi.

BANK ASYA 1. LİGİ'NDE DE FUTBOL OYNANIYOR

Takımın son haftalarda oynadığı futbol ile herkesin takdirini kazandığını da sözlerine ekleyen Vural, "Takımı takip eden Konyalıların alınacak sonuçlar nedeniyle önümüzdeki sezon için şimdiden umutsuz olmalarını da arzu etmiyorum. Bu takım Süper Lig takımıydı. Ama bir takım şanssızlıklardan dolayı düştü. Bu yüzden oyuncularımızla düşmüş bir takım havasında değil de amacı olan bir takım havasında çalışıyoruz. Lig sonuna kadar son antrenmanımıza kadar aynı disiplinle çalışmaya devam edeceğiz. Konya'yı temsil ediyoruz ve taraftarlarımızın son 3 maçını kazanacak olan takımlarıyla gurur duymalarını istiyorum. Futbolda ne yönetici, ne teknik adam, ne futbolcu, ne de taraftarların hata yapma şanslarının olmadığını bir kez daha görmüş olduk. Böyle bir deneyimi maalesef Konyaspor bir kez daha yaşamış oldu. Umarım içerisinde bulunulan demoralize ortamdan Konyaspor camiası bir an evvel kurtulur. Benim başkanımız ve yönetim kurulumuzla sürekli konuştuğum, medya aracılığıyla da taraftarlarımıza ve şehrin büyüklerine iletmek istediğim konu Bank Asya 1.Lig'de de futbol oynanıyor. Maalesef bu durumu kabullenmek zorundayız. Önümüzdeki sene en azından bu takımı olduğu gibi muhafaza edip, katılacak birkaç oyuncu ile birlikte kadroyu fazla bozmadan takımın yoluna devam etmesi. Bu durumun sağlanması halinde bende takımda seve seve kalacağımı söyledim. Yeniden bir toparlanmaya girerek yeni sezona başlamış oluruz. Yabancı ve yerli oyuncularla konuştum. Kariyerini düşünen ve sözleşmesi sona eren birkaç isim dışında hepsi Konya'da mutlu olduklarını ve burada kalmak istediklerini söylüyorlar. Bütün bunlar imkan meselesi. Konyaspor ekonomik sorunlarını çözerse futbol deyimiyle kimseye değmeden yeniden Süper Lig'e adını yazdırır. Oturmuş bir kadro ve yapılacak birkaç takviye ile de Süper Lig'de kalıcı olma adına adımlar atılmış olur. Umarım benim bu çağrıma Konyaspor camiası ve Konya şehrinin önde gelenleri kulak verirler. Bizler bugün varız yarın belki olmayabiliriz. Ama Konyaspor futbolun içerisinde daima olmalıdır" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz