Gündem Haberleri

  Konya'da aynı aileden 3 kişi bir evde ölü bulundu

  Ali SAYLAM/SEYDİŞEHİR (Konya) (DHA)
  25.06.2013 - 12:10 | Son Güncelleme:

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde aynı aileden 3 kişi evlerinde ölü bulundu.

  Konya’nın Seydişehir İlçesi’nde kamyon şoförü 41 yaşındaki Ahmet A. eşi 36 yaşındaki Emine A. ve kızları 15 yaşındaki Tuğba A. evde ölü bulundu.

  Yapılan ilk incelemede, Ahmet A. ve eşi Emine A.'nın bileklerinde kesik izleri, genç kızın da boynunda boğulma izleri olduğu tespit edildi.

  PAZARDAN DÖNEN ÇOCUKLARI BULDU

  Olay, bugün saat 10.15 sıralarında ortaya çıktı. Pazarcılık yapan 17 yaşındaki Yusuf A. ve 12 yaşındaki kardeşi Mücahit, 05.00 sıralarında satış yapmaya gittikleri Beyşehir İlçesi’nden evlerine döndüklerinde, babası Ahmet A. ve annesi Emine A.'yı bir odada, kız kardeşi Tuğba A.'yı da diğer odada hareketsiz yatarken buldu. Yusuf A.'nın çığlıkları üzerine eve koşan komşuları, polise ve 112’ye ihbarda bulundu. Olay yerine gelen sağlık görevlileri, Ahmet A. ve eşi Emine A.'nın bileğinde kesik izleri ile kızları Tuğba A.'nın boğazında boğulma izi ve morarma olduğunu saptadı.

  Yusuf A.'nın komşularına, sabah kendilerini annesinin uğurladığını ve kardeşinin çorabını giydirdiğini söylediği öğrenildi.

  BORCU YÜZÜNDEN CİNNET

  Polisin yaptığı incelemede borç yüzünden cinnet geçiren Ahmet A.'nın eşi ve kızını çamaşır ipiyle boğarak öldürdükten sonra bileğini kesip intihar ettiği kanaatine varıldı.

  KABLO YÜKLÜ TIR’DAKİ PATLAMADA YARALANDI

  Polisin yaptığı araştırmada, bir nakliye firmasında şoför olarak çalışan Ahmet A.'nın geçen 30 mayıs günü kullandığı kablo yüklü TIR ile Konya- Adana karayolu Ereğli İlçesi yakınlarında bir tesiste mola verdiği sırada, araçtaki 2 piknik tüpünden sızan gaz nedeniyle patlama meydana geldiği, aracın kabin ve dorsesinde hasar oluştuğu ve Ahmet A.'nın da vücudunda yanıklar oluştuğu ortaya çıktı.

  Ambulans helikopterle Samsun’a götürülen ve orada gördüğü tedavi ardından taburcu olan Ahmet A.'nın yaklaşık 4 gün önce evine döndüğü belirtildi.

  Ahmet A. ve eşi Emine A.'nın bugün saat 05.00 sıralarında pazarcılık yapan oğulları Yusuf A. ve Mücahit A.'nın satış yapmak için Beyşehir İlçesi’ndeki semt pazarına uğurladığı belirtildi.

  ÖNCE EŞİNİ ÖLDÜRMÜŞ

  Ahmet A.'nın çocuklarını uğurlarken de eşi Emine A.'ya "TIR’daki patlama nedeniyle 500 bin lira borç oluştu. Bu borcu nasıl ödeyeceğiz" diye sohbet ettiği belirtildi. Çocukları uğurladıktan sonra salondaki yer yatağına tekrar yatan Ahmet A.'nın cinnet geçirip önce çamaşır ipiyle yanında yatan eşi Emine A.'yı boğarak öldürdüğü saptandı.

  Ahmet A.'nın daha sonra odasında uyuyan Anadolu İmam Hatip Lisesi 2’nci sınıf öğrencisi kızı Tuğba A.'yı da boğazını doladığı ipi sıkıp boğarak öldürdüğü tespit edildi. Yatağına dönen ve solak olan Ahmet A.'nın bıçakla sağ bileğini kesip, yorganı da üstüne örterek intihar ettiği ortaya çıktı.

  CESETLER MORGA KALDIRILDI

  İntihar eden Ahmet A. ile boğarak öldürdüğü eşi Emine ve kızı Tuğba’nın cesetleri otopsi için Seydişehir Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı.

  Anne, baba ve kız kardeşinin cesedini bulan Yusuf A. da sinir krizi geçirdi. Katliam haberini alıp eve gelen ve sinir krizi geçiren yakınlarına sağlık görevlileri müdahalede bulundu.

  Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

  Konyada aynı aileden 3 kişi bir evde ölü bulundu Oğlu ve gelinini kilitleyip karısını öldürdü, sonra da intihar etti


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı