Gündem Haberleri

  Konya'da AK Parti yönetiminde toptan istifa

  İhsan YALÇIN/KONYA, (DHA)
  26.12.2009 - 16:23 | Son Güncelleme:

  Konya'da AK Parti İl Başkanı Mustafa Çevik’in istifasının ardından yönetim kurulu üyeleri de görevlerinden istifa etti. AK Parti İl Başkan Vekili Seyit Mehmet Sümer, “Yönetim kurulumuzdan 49 asil, 25 yedek üye istifa etmiş bulunmaktayız. İstifamızı da ülkemize, Konyamıza ve AK Partimize zarar vermemek için yaptık” dedi.

  Başbakan Erdoğan’ın 17 Aralık Perşembe günü Konya’ya yaptığı ziyaret ardından İl Başkanı Mustafa Çevik, görüşme istemiyle 21 Aralık Pazartesi günü Genel Merkez’e çağırılarak istifası istendi. AK Parti Konya İl Başkanı Mustafa Çevik çağrıya uyarak istifa etti.

  AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tokat Milletvekili Zeyit Aslan, Konya Koordinatörü Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, perşembe günü Konya’ya geldi. Aslan ve Yıldırım, yönetim kurulunda bulunan asil ve yedek üyelerle toplantı yaptı. Toplantının ardından yönetim kurulu istifa kararı aldı.

  Başbakan Erdoğan’ın da katılımıyla 17 Temmuz 2009 günü yapılan AK Parti Konya il kongresinde iki aday yarışmış ve Mustafa Çevik, 327 oy alarak il başkanlığına seçilmişti. Erdoğan ve genel merkezin desteklediği Faruk Dügen 245 oy almış ve seçimi kaybetmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı