Gündem Haberleri

  Konya'da 45 bin doz aşı yapıldı

  Taner ORAL/DHA
  13.12.2009 - 11:17 | Son Güncelleme:

  KONYA İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci, gönderilen 65 bin doz pandemik grip aşısından 45 bin dozunun da kulanıldığını söyledi.

  Küçükkendirici, özellikle son 2 haftada, aşı yaptırmak isteyenlerin sayısında artış olduğunu söyledi.

  Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirici, aşının herhangi bir zararı olmadığını yüzde 97'lik koruyucu özelliği bulunduğunu söyledi. Küçükkendirici, şöyle dedi:

  “Bugüne kadar 1 milyondan fazla Türkiye de aşı yapılıdı. Yapılan aşılarda da bugüne kadar yan etki görülmedi. Sağlık Bakanlığı tarafından Konya’ya 65 bin doz aşı gönderildi. 45 bin dozu kullanıldı. Aşıların yapılmaya başlandığı dönemlerde insanlar tedirgindi. Ama son iki haftadır, aşı yaptırmak isteyenlerin sayısı arttı. Yoğunluk söz konusu. Vatandaşlarımız biran önce H1N1 aşılarını yaptırsınlar. Hastalığa yakanlamamak için tedbirimizi almalıyız. Tedbiri de aşı yaptırarak alabiliriz.”

  Sağlık Müdürü Küçükkendirici, aşıların herhangi bir kronojik bulgusunun bulunmadığını anlatırken, şöyle devam etti:
  “Özellikle hamile olanlar aşı yaptırmalıdır. Çünkü iki can taşıyorlar. İki canı bir anda kurtarabiliriz. Hamilelere uygulanmak üzere 2 bin 770 doz adjuvansız aşı verildi. 150 hamile aşılandı. Hamilelerimizi duyarlılığa davet ediyoruz. Annelerimiz bebeklerini de düşünsünler.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı