ANTALYA HABERLERİ

Konyaaltı'nda göçmenler konuşuldu

DHA
16.05.2018 - 15:08Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Turizm Fakültesi koordinatörlüğünde geliştirilen 'Mülteci ve Göçmen Toplulukları İçin Hoşgörü Projesi'nin ortaklarından Konyaaltı Belediyesi, 'Göçmenlerin Türkiye'ye olan toplumsal etkileri' konulu panele ev sahipliği yaptı.

Konyaaltı Belediyesi, AÜ Turizm Fakültesi koordinatörlüğünde geliştirilen 'Mülteci ve Göçmen Toplulukları İçin Hoşgörü-WelCommunities' isimli Avrupa Birliği (AB) yetişkin eğitim projesine destek veriyor. Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü, Büyük Düşün Proje Geliştirme ve Uygulama Derneği, Bilişim Uzmanları Eğitim Danışmanlık Merkezi ile İspanya'dan Sevilla Üniversitesi'nin de destek verdiği proje kapsamında, Konyaaltı Belediyesi, 'Göçmenlerin Türkiye'ye olan toplumsal etkileri' konulu panele ev sahipliği yaptı. Panele, AÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Beykan Çizel, AÜ Sosyal Politika ve Göç Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Mustafa Koçancı ve İl Göç Uzmanı Ayşe Çetin konuşmacı olarak katıldı.

Konuşmasında mülteci ve göçmenlerin ülkemizde toplumsal etkilerini anlatan Prof. Dr. Beykan Çizel, Türkiye'ye göç eden Suriyelilerin toplumsal kabulü ile sosyal uyum sürecinin eş zamanlı politikalar ile yürütülmesinin önemine vurgu yaptı. Beykan Çizel, “Her iki toplumun beklentilerini dikkate alacak ve toplumsal kaygı yaratmayacak konuların başında Suriyelilerin eğitimi konusu gelmekte. Sosyal uyum sürecine ise Türkçe dil öğretimi ile başlanması son derece önem taşımakta" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Konyaaltı'nda göçmenler konuşuldu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı