ANTALYA HABERLERİ

 Konyaaltı Belediyesi'ne İNGEV ödülü

DHA
26.01.2017 - 16:34Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - KONYAALTI Belediyesi, İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) tarafından, eğitim ve ekonomik gelişim yönüyle ödüle layık görüldü.

Konyaaltı Belediyesi, İNGEV ev sahipliğinde düzenlenen Act Human İnsani Gelişme Zirvesi'nde 'İnsani Gelişme ve Yaşam' alanında ödüllendirildi. İstanbul'da gerçekleştirilen törene katılan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yapılarıyla modern bir kent olmanın ötesinde, insanlarıyla birlikte yaşanılabilir bir kent için çalıştıklarını söyledi.

İnsani Gelişme Endeksi İlçeler Araştırması'nda 150 büyük ilçe arasında yeşil bölgede yer alarak ödüle layık görüldükleri için ödüle layık görüldüklerini kaydeden Başkan Muhittin Böcek, ödülü alırken "Büyük mutluluk yaşadık" dedi.

Başkan Böcek, “Yaptığımız çalışmalarla kişi başına düşen 11.62 metrekare yeşil alanla Avrupa standartlarının da üstüne çıktık. Konyaaltı Belediyesi olarak yeşil alan miktarını her fırsatta geliştirerek projeler üretiyoruz. Hızla artan nüfus oranımıza rağmen yeşil dokuyu koruyarak, vatandaşların nefes alabileceği yeni alanlar üretiyoruz. Aldığımız bu ödül tüm Konyaaltı sakinlerinindir. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve vatandaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden  Konyaaltı Belediyesi'ne İNGEV ödülü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ocak 2017 tarihinde saat 16 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça  Konyaaltı Belediyesi'ne İNGEV ödülü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı