ANTALYA HABERLERİ

Konyaaltı Belediyesi'nde kadınlara hakları anlatıldı

DHA
08 Nisan 2016 - 15:22Son Güncelleme : 08 Nisan 2016 - 15:23

Konyaaltı Belediyesi'nde kadınlara hakları anlatıldı

DHA

 

ANTALYA, (DHA) - KONYAALTI Belediyesi, son yıllarda artan kadına yönelik şiddet olaylarına karşı kadınları, 'Kadın ve Hukuk Paneli'yle bilgilendirdi.

Konyaaltı Belediyesi Sanat Eğitim Merkezi'nde (KONSEM) mesleki, sanat ve hobi kurslarının yanı sıra eğitim seminerleri de düzenleniyor. Son olarak 'Kadın ve Hukuk Paneli'yle kadınlar; nişan, evlilik içi haklar, nafaka, boşanma, velayet, mal paylaşımı, şiddet, çalışan hakları ve miras gibi birçok konuda bilgilendirildi.

Panele konuşmacı olarak katılan Avukat Zelal Şengüler, özellikle evden uzaklaştırma, mal paylaşımı ve miras konularında merak edilenleri cevapladı. Av.Şengüler, eşlerin 2002 yılından sonra edindiği malların çiftlerin ortak malı olarak kabul edildiğini kaydetti.

Ziynet eşyalarıyla ilgili soruya ise "Ziynet kadına aittir. Altın, gümüş fark etmez" diyen Şengüler, "Eşinizden size hediye olarak araba almasını değil altın almasını isteyin" diye de konuya esprili bir yaklaşım getirdi. Kadınların hayatın her alanında olduğu gibi ailede de önemli yapı taşlarından olduğunu belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise "Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Son yıllarda kadına, çocuğa ve hatta hayvanlara yapılan şiddet üzücü boyutlara ulaşmıştır. Türk toplumunda ailenin, ailenin içinde de kadının yeri ve önemi büyüktür. Medeni kanuna göre kadın ve erkeğin eşit haklara sahip olduğu ülkemizde toplumda da bu eşitliğin sağlanması toplumsal uzlaşmanın bir şartıdır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yetiştiren kadınlarımızın başta kendi haklarını öğrenmeleri en tabi haklarıdır. Kadınlarımızın ekonomik ve sosyal hayata kazandırılması için eğitim çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Konyaaltı Belediyesi'nde kadınlara hakları anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2016 tarihinde saat 15 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konyaaltı Belediyesi'nde kadınlara hakları anlatıldı haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:29
  • Guneş
   06:12
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:54
  • Akşam
   19:50
  • Yatsı
   21:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı