KONYA HABERLERİ

Konya Valisi Erol’dan Kurban Bayramı Mesajı

IHA
22 Eylül 2015 - 11:05Son Güncelleme : 22 Eylül 2015 - 11:06

KONYA VALİSİ MUAMMER EROL, KURBAN BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI.

IHA

Konya Valisi Muammer Erol, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Konya Valisi Muammer Erol, yayımladığı mesajında, “Dini bayramlarımız toplumsal birlikteliği sağlayan, manevi değerlerimizin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, paylaşma ve yardımlaşma duygularının zirveye ulaştığı özel günlerdir. Bu özel günlerden biri olan Kurban Bayramına milletçe hep birlikte kavuşmanın manevi huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bilindiği üzere; Büyük Türk Milletinin en önemli hasletlerinden birisi de dini ve milli bayramlarına verdiği değerdir. Hiç kuşkusuz dini vecibelerimizi yerine getirmenin arkasında yatan mana ve hikmet, bizi Allah’a yakınlaştırması, bu yakınlaşmanın insanlığımızı daha da derinleştirmesi, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamasıdır. Bayramların, milli ve dini duyguların, inanışların pekişmesi, taze ve canlı tutulması fonksiyonu yanında, toplumun birlik ve beraberliğinin sağlanmasında ve bireylerde bu bilincin oluşmasında büyük önemi vardır. Bayramlar, sosyal dayanışma ve barış şuurunun fertlere kuvvetle hâkim olduğu günlerdir. Dargınların kucaklaşması, düşmanlık ve husumet duygularının sevgiye dönüşmesi, küçüklerin büyüklere saygı, büyüklerin küçüklere sevgi göstermesi, hastaların ziyaret edilmesi, verilecek küçük hediyelerle çocukların gönüllerinin alınması, hısım ve akrabanın bir kere daha yeniden kaynaşması bu özel günlerde daha kolay mümkün olmaktadır. Bu anlamda; cehaletin karanlığından, ilmin bilimin ışığına kavuşmasını temenni ettiğimiz bir takım güçlerin maşası vatan haini iç düşmanlarımız ile yüzyıllardır malum emellerini gerçekleştirmeye çalışan dış düşmanlarımızın saldırılarını artırdığı ve birçok aziz vatan evladını şehit verdiğimiz bugünlerde, bayramlarımızı fırsat bilerek sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmeli, kırgınlıkları gidermeli, birlik ve beraberlik duygularımızı daha da güçlendirmeli, kin, nefret ve şiddet hislerimizi bertaraf etmeli, gerçek dost ve düşmanımızı iyi ayırt etmeli, milletçe birlik ve beraberlik içinde olmaya her zamandan daha çok ihtiyacımız olduğunu asla unutmamalıyız” denildi.
Mesajın devamında şu ifadelere yer verildi:
“Bayramların paylaştıkça anlam kazandığının idrakiyle, kötü niyetli bir takım çevrelerin tahriklerine kapılmadan, kardeşlik hukuku içerisinde hiçbir ayırım yapmaksızın, kimseyi bayram coşkusunun dışında bırakmamaya özen göstermeli, anamızı, babamızı, eşimizi, dostumuzu, akrabalarımızı, kahraman gazilerimizi, bayrama buruk giren şehitlerimizin ailelerini, yetimlerimizi, yaşlı, hasta, kimsesiz, fakir, yardıma muhtaç vatandaşlarımızı ve ülkemize sığınan vatanlarından ayrı kalan Müslüman kardeşlerimizi unutmamalı, onların yanında olmaya gayret göstermeli, bayramın manevi huzur, sevinç ve heyecanını hep birlikte paylaşmalı ve yaşamalıyız. Diğer taraftan; kurban ibadetini yerine getirirken, insan ve çevre sağlığının korunması, kesimlerin sağlıklı ve hijyenik şartlarda yapılması hususlarında alınan tedbirlere ve kurallara mümkün olduğu kadar duyarlı olmalı, kurban edilen hayvanlarımıza eziyet etmemeye ve merhametli davranmaya dikkat etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle; başta kahraman gazilerimiz ve şehit ailelerimiz olmak üzere, Konyalı hemşerilerimin, değerli çalışma arkadaşlarımın ve Büyük Türk Milletinin Mübarek Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bu güzel bayram coşkusunun kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini, hem Milletimiz, hem de tüm insanlık için barışa huzura ve refaha vesile olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Konya Valisi Erol’dan Kurban Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Eylül 2015 tarihinde saat 11 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konya Valisi Erol’dan Kurban Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:13
  • Guneş
   06:00
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:50
  • Akşam
   19:49
  • Yatsı
   21:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı