Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Konya Öğrenme Şenliği başladı

  AA
  03.06.2013 - 14:54 | Son Güncelleme:

  Konya’da Halk Eğitimi, Mesleki Eğitim ve Olgunlaşma enstitülerinde eğitim alan öğrenciler, ürünlerini sergiledi.

  Düzenlenen programda, öğrenciler ürünlerini sergiledi. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Biçerli,“Bu yıl şenliklerde kendi kurumlarımızın eserlerini sergilemek yerine, bütün kurum ve kuruluşları kapsayacak şekilde bir organizasyon yapalım dedik” diye konuştu.

  Biçerli, Konya Olgunlaşma Enstitüsü  etkinliğinde, Öğrenme şenliği ile hedeflerinin hayat boyu eğitimi tanıtmak olduğunu söyledi. Biçerli, şenliklerin bu yıl 4 ilde yapıldığını belirterek  şunları söyledi:
  “Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü olarak yurt çapında, Halk Eğitimi Merkezleri, Mesleki Eğitim Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitüleri olmak üzere 1340 kurumla hizmet veriyoruz. Kurumlarımızdan eğitim alan öğrencilerimizin eserlerini, hünerlerini bu tip şenliklerle sergiliyoruz. İl ve ilçelerdeki belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve çeşitli kuruluşlarda hayat boyu öğrenme faaliyetleri yapıyor. Bu yıl şenliklerde kendi kurumlarımızın eserlerini sergilemek yerine, bütün kurum ve kuruluşları kapsayacak şekilde bir organizasyon yapalım dedik. Etkinliğin en önemli ayağı budur, burada bunu başardık. Konya’da 12 ilçede ve merkezde 69 mekanda 213 öğrenme şenliği düzenlenecek. Buralarda birçok belediye, oda ve üniversite yer alacak, katkı sağlayacak. Bu da bize hayat boyu öğrenmenin sadece Milli Eğitim Bakanlığı’nın işi olmadığını gösteriyor.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı