KONYA HABERLERİ

Konya KHB Genel Sekreteri Darılmaz, Hadim'de

AA / Ayşe Şensoy
26.02.2016 - 11:21Son Güncelleme :
Konya KHB Genel Sekreteri Darılmaz, Hadimde
AA / Ayşe Şensoy

KONYA (AA) - Konya Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Mustafa Parlayıcı, Hadim Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Darılmaz, inşaat sürecinin daha hızlı ilerlemesi ve mevcut hastanenin güçlendirme işlemlerinin aynı sürede bitirilebilmesi için hastanenin geçici olarak taşındığı binada değerlendirmelerde bulundu.

Yaklaşık 5-6 ay gibi kısa bir süreliğine de olsa hastaneyi 2004 yılına kadar devlet hastanesi olarak kullanılan eski binaya taşıdıklarını anlatan Darılmaz, şunları kaydetti:

"1993-1996 yıllarında ilk görev yerim olan Hadim’de devlet hastanemizin çalışma binası da burasıydı. Bu nedenle binanın benim için de ayrı bir önemi bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından restorasyon işlemi gerçekleştirilen eski binada sunulacak sağlık hizmetlerinde herhangi bir aksama yaşanmaması için her türlü tedbiri hastane yönetimiyle aldık. Hadimli vatandaşlarımızın daha modern ve kaliteli sağlık hizmeti alabilmesi için başlatılan inşaat sürecinde bazı sıkıntıların yaşanması kaçınılmazdır. Bu sıkıntıları en aza indirmek ve zaman içerisinde oluşabilecek sorunlara çare bulabilmek adına genel sekreterlik olarak her türlü yardımı hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz."

Hadim Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Barış Balasar ise ek hizmet bina inşaatının tamamlanmasıyla Hadim Devlet Hastanesi kapalı alanının 2 bin 600 metrekare daha artacağına işaret etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Konya KHB Genel Sekreteri Darılmaz, Hadim'de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 11 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konya KHB Genel Sekreteri Darılmaz, Hadim'de haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı