Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Konya kara teslim oldu

  Tolga YANIK/KONYA, (DHA)
  22 Ocak 2012 - 11:18Son Güncelleme : 22 Ocak 2012 - 11:18

  KONYA’da bu sabah başlayan yoğun kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiledi. İstanbul ile Konya arasındaki uçak seferleri iptal edildi. Şehirlerarası yollarda ulaşım güçlükle yapılırken, yaklaşık 100 köy yolu ulaşıma kapandı.

  Güne yoğun kar yağışı altında uyanan Konya, kara teslim oldu. Kent merkezinde kar kalınlığı yaklaşık 20 santimetreye kadar ulaşırken yüksek kesimlerde 70 santimetreyi buldu. İşe gitmek isteyenler araçlarını çalıştırmakta zorlanırken, yaya olarak gidenler güçlükle yollarına devam etti. Sabahın ilk saatlerinde Konya-Adana, Konya-Ankara, Konya-Antalya ve Konya- Isparta karayolunda zaman zaman ulaşımda aksamalar oldu. Şehirlerarası yolcu taşıyan otobüslerinde yaklaşık 1 saat hareket etmesine izin verilmedi. Karayolları ekipleri kar temizleme ve tuzlama çalışması başlatırken, trafik polisleri Konya- Isparta karayolunda zincirsiz araçların seyir etmesine izin vermedi.

  İstanbul ile Konya arasındaki uçak seferlerinin bugün iptal edildiği belirtildi. Yaklaşık 100 köy yolu ulaşıma kapandı. Konya merkez ve ilçelerde bugün oynanacak olan amatör lig maçlarının da iptal olduğu belirtildi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı