KONYA HABERLERİ

Konya İş Dünyası Ve STK’ları Terörü Lanetledi

IHA
08.09.2015 - 17:45Son Güncelleme :

KONYA İŞ DÜNYASI VE STK'LAR YAPTIKLARI ORTAK BASIN AÇIKLAMASIYLA YAŞANAN TERÖR OLAYLARINI LANETLEDİ.

IHA

Konya iş dünyası ve Sivil Toplum Kuruluşları yaptıkları ortak basın açıklamasında yaşanan terör olaylarını lanetledi.
Konya Ticaret Odası’nda düzenlenen basın toplantısına Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Sanayi Odası, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Konya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, MÜSİAD Konya Şubesi, ASKON Konya Şubesi, TÜMSİAD Konya Şubesi, İpekyolu Sanayici ve İşadamları Derneği, DERSİAD Konya Şubesi, SELSİAD, Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Konya Platformu Derneği, Memur-SEN Konya Şubesi ve HUDER katıldı.
STK’lar adına ortak bildiriyi okuyan KTO Başkanı Selçuk Öztürk, son günlerde ülkenin gündeminde hain terör saldırılarının olduğunu söyleyerek, “Şehirlerde yüzünü kapatan, etekle gezen, dağlarda haince arkadan saldıran, yollara bomba tuzaklayan kalleş terör ve bu terörü lanetleyemeyen, bilakis bundan beslenen siyasi uzantıları var. Bu coğrafyanın birlikte yaşama azmini kırmak için elinden geleni yapan, her türlü alçaklığı deneyen, çoluk çocuk demeden binlerce masumun kanına giren, askerimizi, polisimiz şehit eden, aklı ve vicdanı satılmış hainler çok iyi bilmelidir ki, bin yıldır bu coğrafyada barışın ve huzurun teminatı olan aziz milletimiz, teröre bir kez daha haddini bildirecektir. Sayın Başbakanımızın da dediği gibi, güvenlik güçlerimiz bu ülkenin dağlarını, ovalarını terörden kalıcı bir şekilde temizleyecektir. Şehit haberleriyle yüreğimiz yanıyor, içimiz acıyor. Ama biz kahramanlarımızla gurur duyuyoruz. Bu ülkenin üreten, ticaret yapan iş dünyası ve STK’ları olarak, bugün bizlerin en önemli önceliğinin terörün kalıcı bir şekilde yok edilmesi olduğunu ifade etmek isteriz. Bu süreçte başta siyasiler olmak üzere toplumun tüm kesimlerini de sorumluluk almaya, terörü ve şiddeti lanetlemeye davet ediyoruz. Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmaya amaçlayan bu saldırılar karşısında necip milletimizin birlik ve beraberlik duygularından taviz vermeden, itidal içinde bir duruş sergileyeceğine inanıyoruz. Lütfen öfkemiz aklımızın önüne geçmesin. Hain terör saldırılarında şehadete eren yiğit vatan evlatlarımıza, askerlerimize, polislerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Allah ailelerine, milletimize sabır ihsan eylesin. Milletimizin başı sağolsun” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Konya İş Dünyası Ve STK’ları Terörü Lanetledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 17 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konya İş Dünyası Ve STK’ları Terörü Lanetledi haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:20
  • Guneş
   06:56
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   15:50
  • Akşam
   18:15
  • Yatsı
   19:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı