KONYA HABERLERİ

Konya İl Sağlık Müdürlüğü Ebys’ye Geçti

IHA
07.10.2015 - 11:18Son Güncelleme : 07.10.2015 - 11:19
IHA

Konya İl Sağlık Müdürlüğü’nde Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) kullanılmaya başlandı.
Konya İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci, Sağlık Bakanlığı’nın Elektronik Belge Yönetim Sistemine 1 Ekim itibariyle geçiş yaptıklarını belirterek, “Sağlık Bakanlığı ve sisteme entegre tüm kurumlarla yapılan resmi yazışmaların bütün süreçlerini elektronik ortamda gerçekleştireceğiz. Bu sayede kağıt, yazıcı, posta ve arşivleme gibi giderler sıfırlanacak ve en önemlisi yazışma süreçlerinde oluşan zaman kayıplarının önüne geçeceğiz“ dedi.
Sistemin internet üzerinden kullanılması nedeniyle zaman ve mekan kısıtlamasının olmadığına dikkat çeken Küçükkendirci, “Artık masa başında evrak inceleyip imzalama dönemi sona eriyor, elektronik ortamda hazırlanan belgeleri akıllı telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan inceleyerek, e-imzanız ile imzalayıp, ilgili kuruma gönderebiliyorsunuz. Böylece bilgi ve belgeye ulaşılabilirlik artarken, yönetici ve çalışanların emek ve zaman kayıpları önemli ölçüde azalıyor” şeklinde konuştu.
Yazılımı ve sistem alt yapısı Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan EBYS, belgelerin yazım, kayıt, erişim ve muhafaza işlemlerinin belirli bir plan dahilinde yürütülmesini ve kayıtlı bilgilerin olabildiğince etkili bir biçimde işleme konulmasını sağlıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Konya İl Sağlık Müdürlüğü Ebys’ye Geçti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 11 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konya İl Sağlık Müdürlüğü Ebys’ye Geçti haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  08 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:39
  • Guneş
   06:18
  • Öğle
   12:58
  • İkindi
   16:34
  • Akşam
   19:18
  • Yatsı
   20:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı