ANKARA HABERLERİ

Konya Ekonomi Ödülleri Töreni

AA / Mümin Altaş
24.02.2016 - 21:16Son Güncelleme :

- Başbakan Davutoğlu: (1)- "Bütün bu çalkantılar içinde bizim tek rüyamız var, Türkiye'nin yükselmesinin devamı. Tek beklediğimiz, milletimizin 'Bizi iyi temsil ettiniz. Allah razı olsun. Allah emeğinizi zayi etmesin' diye dua etmesidir"- "Düşünün, ben şehit babasını teselliye gitmişim, o bana güç veriyor. Ben de ona dedim ki 'Amca! Şehit babası olmanın makamı başka hiçbir makamla karşılaştırılmaz. Hürmet bizden sizedir. Sizden daha büyük bir makam tanımıyorum'. Hiçbir makam başbakanlık da dahil bir şehit babasının ve anasının ulaştığı makamdan daha büyük, daha aziz değildir)"

Konya Ekonomi Ödülleri Töreni
AA / Mümin Altaş

ANKARA (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bütün bu çalkantılar içinde bizim tek rüyamız var, Türkiye’nin yükselmesinin devamı. Tek beklediğimiz, milletimizin 'Bizi iyi temsil ettiniz. Allah razı olsun. Allah emeğinizi zayi etmesin' diye dua etmesidir" dedi.

Davutoğlu, Dedeman Otel'de düzenlenen, Konya Ekonomi Ödülleri Töreni'nde yaptığı konuşmada, ilim ve irfanın diyarı, ruhunun yoğrulduğu Konya'da iş dünyasının temsilcileriyle buluşmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Ülkenin her köşesine gittiğinde hep muhabbetle karşılaştığını ifade eden Davutoğlu, nereye gitse Konya'yı gördüğünü, Konya'nın kendisi için daima ana kucağı, ata diyarı, manevi feyz alma mekanı olduğunu ifade etti.

Ruhu daralsa Konya'ya sığındığını, güç almak istese Konya'ya başvurduğunu aktaran Davutoğlu, "Konya'ya teşekkür ziyareti için geldim. Konya 1 Kasım’da seçim neticelerinin geldiği anda bütün sokakları, meydanları doldurdu ve '7 Haziran'da arkanızdaydık, şimdi de arkanızdayız' sesini bize duyurdu” diye konuştu.

Ülke etrafındaki ateş çemberinin ve dünyadaki bütün krizlerin açıkça görüldüğünü vurgulayan Davutoğlu, "Bütün bu çalkantılar içinde bizim tek rüyamız var, Türkiye’nin yükselmesinin devamı. Tek beklediğimiz, milletimizin “Bizi iyi temsil ettiniz. Allah razı olsun. Allah emeğinizi zayi etmesin' diye dua etmesidir" ifadesini kullandı.

Son dönemde ziyaret edemediği şehit ailelerini de ziyaret ettiğini belirten Davutoğlu, şöyle devam etti:

Davutoğlu, terör saldırılarında hayatını kaybeden güvenlik görevlilerine ve vatandaşlara Allah'tan rahmet, şehitlerin ailelerine ve yakınlarına sabır diledi.

(Sürecek)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Konya Ekonomi Ödülleri Töreni hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 21 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konya Ekonomi Ödülleri Töreni haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı