KONYA HABERLERİ

Konya Down Kafe Ve Bistro Hizmete Girdi

IHA
16.10.2015 - 16:05Son Güncelleme :

GÖKCEM KONYA DOWN ÖZEL ÇOCUKLAR EĞİTİM VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ TARAFINDAN KONYA'DA İK OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLEN "KONYA DOWN KAFE VE BİSTRO" TÖRENLE AÇILDI.

IHA

Gökcem Konya Down Özel Çocuklar Eğitim ve Spor Kulübü Derneği tarafından Konya’da ilk olarak gerçekleştirilen ’Konya Down Kafe ve Bistro’ düzenlenen törenin ardından dualarla hizmete girdi.
Meram Yakayolu üzerinde hizmete giren kafenin açılışında konuşan Vali Muammer Erol, Konya’da ilk olan böylesine bir güzelliğin hizmete girmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Erol, "Bu güzellikler umarım Konya’da artar. Güzel insanların güzel işler yapmaları örnek olduğu gibi bizleri de sevindiriyor. Bu kafede özellikle Down Sendromlu gençlerimizin istihdam edildiği ve burada kendilerinin hizmet vermelerinden dolayı ayrı öneme sahip. Bize ve Konya halkına düşen görev ise böylesine güzel ve hayırlı çalışmalar amacı ile açılan kafeye destek vermeleri. Bu hizmeti gerçekleştiren Devecioğlu ailesi ve emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum" dedi.
Gökcem Konya Down Özel Çocuklar Eğitim ve Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Devecioğlu ise, "Öncelikle vatanımız için şehit olan asker ve polislerimizin önünde saygı ile eğiliyor terör mağduru vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Gökcem Ailesi olarak bu güzel ve anlamlı günde, bizlerle birlikte olmanız, destek vermeniz, yalnız olmadığımızı hissettirdi. Bundan dolayı da tüm katılımcılara teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Konuşmasında oldukça duygulanan Uğur Devecioğlu, “Bizim tek amacımız özel gereksinimli bireylerin bilimsel çerçeve ve ışığında eğitim almalarını ve iş istihdamlarını sağlayarak yaşadıkları toplumda bağımsız yaşam sürdürmelerini sağlamaktır. Bu düşünceler ve eğitim sistemimizin bir parçası olarak düşündüğümüz dernek kafemizde gençlerimizin çalışacağı özel bir mekan olacak. Bizim tek beklentimiz vatandaşlarımızın cafe restoran hizmetlerinden faydalanarak gençlerimize bu konuda destek olmalarıdır. Ayrıca kafemizin hazırlanmasında emeği geçen tüm dostlarımıza ve özellikle gençlerimizi sosyal haklarını daha da artıracağı, ’Korumalı İşyeri’ statüsüne geçmesi konusunda bizlere tam destek veren Valimiz Sayın Muammer Erol’a, Meram Belediye Başkanımız Fatma Toru hanımefendiye ve destek olan herkese özellikle teşekkür ediyorum. Bu kafe Konyalılarındır, vatandaşlarımızın bizlere vereceği en güzel hediye Down Sendromlu gençlerimizin işlettiği bu kafeye sahip çıkmaları ve destek olmalarıdır" ifadelerini kullandı.
Antalya Senfoni Orkestrası Şefi Orhan Şallıel da yaptığı konuşmada, "Yürekleri pırıl pırıl bu gençlerimizin uzun yıllardır içlerindeyim. Bizlere her türlü güzelliği ve insanlığı onlar gösterdi. Bu manada böylesine hayırlı ve Down Sendromlu gençlerimiz için büyük önem arz eden bu işletmenin açılmasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Devecioğlu ailesine değerli dostlarıma yürekten teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Türk Tasavvuf Musikisi Korosu mensubu Bilal Demiryürek’in okuduğu Kur’an-ı kerim ve yapılan dualar ile hizmete giren kafenin açılışına katılan tüm davetlilere kafenin çalıştırılmasında görev alan Down Sendromlu Gençler kendi elleri ile ikramlarda bulundu.
Gençlerin başarılı hizmetleri ve sergiledikleri performans tüm davetlilerden tam not aldı.
Down Sendromlu gençlerin hizmet verdiği, ’Konya Down Cafe ve Bistro’nun açılışına Konya Valisi Muammer Erol, Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Jandarma Kurmay Albay Mustafa Sakaoğlu, Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı Konya İl Müdürü İzzet Güneş, KSO Başkanı Memiş Kütükcü, Antalya Senfoni Orkestrası Şefi Orhan Şallıel Türk, Tasavvuf Musikisi Korosu Mensubu Bilal Demiryürek, Sanayice ve İşadamı Mehmet Ali Atiker, Tahir Büyükhelvacıgil, Down Sendromlu gençlerin aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Konya Down Kafe Ve Bistro Hizmete Girdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 16 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konya Down Kafe Ve Bistro Hizmete Girdi haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  13 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   12:47
  • İkindi
   15:57
  • Akşam
   18:24
  • Yatsı
   19:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı