KONYA HABERLERİ

Konya’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

IHA
29.10.2015 - 14:06Son Güncelleme :

KONYA VALİSİ MUAMMER EROL, 3. ANA JET ÜS VE GARNİZON KOMUTANI HAVA PİLOT TÜMGENERAL MUHİTTİN FATİH SERT VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TAHİR AKYÜREK HALKIN BAYRAMINI KUTLADI.

IHA

Konya’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Ferit Paşa Caddesi’ndeki törene, Vali Muammer Erol, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Haluk Şahar, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Milletvekilleri ve 26. Dönem Milletvekili Adayları, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı. Tören, Vali Muammer Erol, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Muhittin Fatih Sert ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in halkın bayramını kutlaması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.
“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIMIZA İNANIYORUM”
Vali Erol, yaptığı konuşmada, “Bugün Cumhuriyet Bayramı’nı 92. kez kutluyor olmanın gururu ve coşkusunu hep birlikte idrak ederken, bu duyguyu birlik ve beraberlik içinde yaşadığımız ve yaşattığımız sürece daha mutlu, huzurlu, daha iri, daha diri ve daha güçlü olacağımıza samimiyetle inanıyor ve Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk’ü ve onun kahraman silah arkadaşlarını kanlarıyla bu toprakları vatan yapan tüm aziz şehitlerimizi ve özellikle çok kısa süre önce Konya’mızda toprağa verdiğimiz Beyazıt Çeken, Resul Coşkun, Mustafa Özata, Muharrem Öksüz, Dursun Taştiken, Ahmet Akalın, Tugrul Köseoğlu ve Veli Ateş kardeşlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz rahmet dilekleriyle minnet ve şükran duygularımızla anıyorum” dedi.
Konuşmanın ardından iki öğrenci günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu. Daha sonra Dünya ve Avrupa Şampiyonaları’nda dereceye giren sporcular ile “Cumhuriyet” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.
Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları öğrencileri ile Selçuk Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu’nun (SÜHOT) gösterilerinin ardından Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları, Konya Valisi Muammer Erol, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Haluk Şahar ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in ayakta karşıladığı tören geçişinin ardından sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Konya’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konya’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı