Ankara Haberleri

ANKARA

  Konya çilesi başladı

  02 Kasım 2013 - 01:20Son Güncelleme : 31 Ekim 2013 - 15:02

  Yeni ODTÜ Yolu projesi kapsamında inşa edilecek köprülü kavşak nedeniyle, Konya Yolu üzerindeki Fen Lisesi Kavşağı’nın 70 gün süreyle trafiğe kapatılması, dün akşam saatlerinden itibaren trafiği çileye dönüştürdü.

  BÜüyükşehir Belediyesi’nin Anadolu Bulvarı ile Konya Yolu arasındaki bağlantı yolu çalışmaları nedeniyle kapatılan Fen Lisesi Kavşağı, trafiği olumsuz etkiledi. İş giriş-çıkış saatlerinde adım adım ilerleyen trafik sürücülere saç baş yoldururken, kavşağın bulunduğu noktada hizmete giren AVM’ye ulaşmak isteyenler nedeniyle de yoğunluk arttı.

  BÜTÜN YOLLAR KAPALI

  Bölgede yeni açılan AVM’nin yanındaki sokaktan çıkarak, trafikten kurtulmak ve Konya Yolu’na arka sokaklardan girmek isteyen sürücüler Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’ne girmek istiyor. Ancak AVM ziyaretçileri ve Konya Yolu trafiğine girmeyerek Çiğdem Mahallesi’ne ulaşmak isteyenler de Muhsin Yazıcıoğlu’nu tercih edince trafik daha da sıkışıyor.

  TRAFİK SÜREKLİ SIKIŞIK

  Normalde mesai saatleri giriş-çıkış saatlerinde oluşan trafiğin, günün her saatine yayıldığını belirten sürücüler tepkilerini sosyal medyada da sıkça dile getiriyor. Alternatif güzergah olmaması nedeniyle dakikalarca trafikte kalan sürücüler, “Ankara’nın birçok noktasında olan trafik sorunu artık Konya Yolu’nda da oluşmaya başladı” diyerek isyan etti.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 5 Yorum }
  • HERZAMAN HERYERDE BİLİMSELLİK 1.11.2013 22:03:41
   ulaşım deyince bir tek kara yolunu anlayanlar köylerinden, kasabalarından henüz çıkmadı anlaşılan METRO diye bir ulaşaım var ve çağdaş kentlerde yaygın olarak kullanılır.
  • ezgi günel 1.11.2013 17:25:01
   Sanki türkiyede hiç ağaç sökülmeden, trafik kitlenmeden yapıldı bu yollar binalar odtü yolu büyük bir ihtiyaçtır. Yapılması için çok geç bile kalınmıştır.güzargahtaki vatandaşın 6 km. yol kısalmasına ve 30 dk. zaman kazandıracaktır.bilinçli olun lütfen gerekliydi hemde çok
  • Benden Bukadar 1.11.2013 16:21:57
   Yıkacak bir Üniversite ve sökülecek ağaç kalmadı galiba
  • handan handan 1.11.2013 10:40:00
   Dün öğleden itibaren Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi de yol yapımı nedeni ile Çiğdem Mahallesi giriş çıkışına kapatıldı. Artık mahalleye girip çıkmak çok zor. Alternatif yollar da bu nedenle çok daha yğunlaştı. Deyim yerindeyse Çiğdemliler neredeyse mahallelerine hapsedildiler.
  • Mehmet EKİN 1.11.2013 10:08:34
   Hayret bişey bunun böyle olacağını 7 yaşındaki çocukta önceden biliyor du, o bölgeye AVM ruhsatını veren belediye şimdi çıksın işin içinden, birkaç kişiyi mutlu etmek için tüm halka eziyet ediyorlar, bu halkta seçtiği yöneticiyle bunu hakediyor.
   
  HaberlerPokemon GoGuetemalaPokemon Go cinayetiKöprüaskerHarp OkuluKuleli