« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Konya bayrak astı Konyaspor kasayı doldurdu

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Konyaspor'da, “Bayrak As” kampanyasından şu ana kadar yaklaşık 360 bin lira gelir elde edildiği bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Cengiz Yönet, yaptığı açıklamada, geçen hafta pazartesi günü resmi başlangıcını yaptıkları “Bayrak As” kampanyasına yoğun ilgi gösterildiğini ifade etti.

Bir hafta gibi kısa bir sürede yaklaşık 900 kişinin kampanyaya destek verdiğini bildiren Yönet, “500 lira ödeyen herkes için şehrin değişik noktalarına, destek veren kişi ya da kurumun isminin yer aldığı Konyaspor bayrağı asıyoruz. Asılan her bayrakta, masraflar çıktığı zaman kulübe yaklaşık 400 lira kalıyor. Bir haftada kampanya sayesinde yaklaşık 360 bin lira gelir elde ettik” dedi.

Yönet, kampanyayı başlatırken bazı çevrelerden bin kişiye ulaşmanın imkansız olduğu yönünde eleştiriler aldıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Ancak gelinen noktada gösterilen ilgi bu düşünceleri boşa çıkardı. Kampanyamız tüm hızıyla devam ediyor. Kampanya başında bin olan hedefimizi yoğun ilgi nedeniyle 3 bine çıkardık. Kampanya takıma hem manevi hem de maddi anlamda destek sağlıyor. Eski kulüp başkanları ve yöneticilerin de kampanyaya destek olması bizleri ayrıca sevindiriyor. 'Konyalıyım' diyen herkesi bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz.”

Konya'yı yeşil ve beyaz renklerle süsleyeceklerini ifade eden Yönet, “Şu anda 900 kişi destek verdi. Bayrakların bir kısmı hazırlanma aşamasında olduğu için tamamı henüz asılmadı, ama hepsini asacağız. 3 bin bayrak hedefimize ulaştığımızda Konya'nın sokakları, caddeleri, yolları ve ana arterleri yeşil- beyaz renklere bürünecek” diye konuştu.

Yönet, kampanyanın daha sonraki ayağında ilçeleri de kapsayacağını da sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz