Konut kredisinde faiz yüzde 1.19'a indi

Ankara
04.10.2005 - 15:03 | Son Güncelleme:

Konut başta olmak üzere tüketici kredilerinde yaşanan faiz indirim yarışına Ziraat Bankası da katıldı. Banka konut kredisinin faizini yüzde 1.19'a kadar indirdi. Ziraat Bankası en yüksek faiz indirimini 1.35 puan ile kredi kartlarında gerçekleştirdi.

Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamada, "Türkiye’nin en karlı bankası olma geleneğini 2005’in ilk yarısında da sürdürerek 898 milyon YTL net kar açıklayan Ziraat Bankası, ekonomi ve para piyasalarındaki son olumlu gelişmeleri de dikkate alarak 5 Ekim 2005 (yarın) tarihinden geçerli olmak üzere tüm bireysel ürünlerde kredi faiz oranlarını düşürdü" denildi. Açıklamada, kredi kartı, kredili mevduat hesabı, tüketici ve konut kredisinde en düşük faiz oranının Ziraat Bankası’nda olduğu belirtildi.

Ziraat bankası konut kredilerinin aylık faiz oranını 1.30’dan yüzde 1.19’a kadar indirdi. Ziraat Bankası bu indirimle konut kredisinde faizi, yüzde 1.20 ile şimdiye kadarki en düşük oranı uygulayan İş Bankası’nın da altına indirmiş oldu.
Ziraat Bankası en yüksek faiz indirimini ise 1.35 puanla kredi kartlarının faizinde gerçekleştirdi. Banka kredi kartlarından yüzde 2.9 oranında faiz alacak.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı