Ege Haberleri

  Konuşulan Tweet’ler

  Banu ŞEN / HÜRRİYET
  12.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Parti İzmir Milletvekili, Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay’ın önceki gün Twitter’dan attığı Gezi Parkı mesajlarına Erdal Kalkan da katıldı.

  AK Parti İzmir Milletvekili Kalkan, önceki akşam saatlerinde attığı Tweet’lerle çeşitli eleştirilerde bulundu. Sosyal demokrat kökenli, eski CHP’li Kalkan, 2007’de, kader arkadaşı Ertuğrul Günay’la AK Parti’ye geçti, İzmir’den milletvekili seçildi. Ankara’da dün yapılan AK Parti Grup Toplantısı’na katılmadığı öğrenilen Erdal Kalkan, aynı saatlerde Tweet’lerine devam etti. Günay’ın da toplantıya katılmadığı öğrenildi. Kalkan’ın attığı Tweet’lere AK Parti’li İzmir vekillerinden farklı yorumlar geldi. İl Başkanı Ömer Cihat Akay ise yorum yapmak istemedi. Milletvekilleri ne dedi?

  Konuşulan Tweet’ler Konuşulan Tweet’ler

  İŞTE O TWEET’LER

  Hiç kimse vazgeçilmez değildir. Kutsallar dışında herkes ve her hareket eleştirilebilir. Önce insan...
  Kimse şah değil, padişah değil. Önce insan...
  Madem ki Osmanlıyız, her boyutu ile kabul etmeliyiz. Tekrarında yarar var: Mağrur olma padişahım senden büyük Allah var. Bir de HALK var.
  Sen benim hürriyetim ve esaretimsin. Sen, çıplak yaz güneşi altında yanan etimsin. Sen memleketimsin. Bu memleket bizim. Önce insan...
  Her çeşit vesayete ve darbeye karşıyım. Çocuklarımı ben, torunlarımı anne ve babaları eğitir.
  YETER! Söz gençliğin.
  3 tane çağdaş ve demokrat torunum var. Onları dedesi ve anne babası yönetecek. Asla devlet değil. Önce torunlar, sonra çocuklar. Önce insan...
  Ben bu partiye demokrasiyi savunduğum için geldim. Hala bu dünyamı yaşatıyorum. Hiç kimse bunu engelleyemez Önce insan...                       
  Dağlarına bahar gelmiş memleketimin, haberin var mı? Taş duvar, demir kapı, kör pencere. Önce insan...
  Sizleri çok seviyorum. Konuşuruz. Önce insan...
  Tüm mesajları aldım. Hepinize sevgiler, saygılar. Sonuna kadar yanınızdayım. Önce insan...
  Zamanı geldiğinde kimsenin kuşkusu olmasın, gereğini yaparım. Saygılar. Önce insan...
  (Cengiz Çandar’dan alıntı) Ne bekliyordunuz? 20 yaşındaki insanlara gaddarca gaz sıkılmasına göz yummamı mı? Kibre şapka çıkarmamı mı? 68 eylemlerinde 20 yaşındaydım!
  Günaydın Türkiye.
  Yüreklerin kulakları sağır. Hava kurşun gibi ağır. Bağır, bağır, bağır. Bağırıyorum. Koşun kurşun eritmeye çağırıyorum. N.Hikmet
  Özgür insan, örgütlü toplum, demokratik devlet.
  Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Önce insan...

  Aydın Şengül: Kıblemiz hiç değişmez

  Konuşulan Tweet’ler

  Biz başbakanımızı bu üslubuyla sevdik. Teşkilatlarımızda başbakanımızı ve ona bağlılığımızı tartışmayız. Başkası bize krallık verse biz burada sıradan üye olmayı tercih ederiz. Kıblemiz hiçbir zaman değişmez. 10 yıllık iktidarımız boyunca bize bu tarz çok oyunlar oynandı. Kimileri darbeyle düşeceğimize, kimileri partimizin kapanacağına inanıp farklı siyasi hesaplarla bu trenden indi. Biz parti olarak bir şey kaybetmedik. Ama onlar milletin vicdanında mahkum oldular. Şimdi de benzer bir durum yaşıyoruz. Yine bize oynanmak istenen bir oyun ve yine bu oyuna içerden ve dışardan çanak tutanlar var. Öyle ki; içimizdeki bazı arkadaşlarımız herhalde o kadar rahatsız olmuşlar ki, kendilerini küçük birkaç toplantıda ve sosyal medyada ifade etme gereği hissetmişler. Ne oldu, ne değişti de bu noktaya geldiler? Başbakan dün neyse bugün de o. Kusura bakmasınlar ama başbakanımızı kimseye yedirtmeyiz. Herhalde o Tweet’leri atanlar kendinde değildi ve öyle zannediyorum ki ilgi ve alaka görmediği hissine kapılmış ve oluşan bu çatışma ortamından beslenip dikkat çekme çabalarına giriyor.


  Kendilerini bağlar

  Konuşulan Tweet’ler


  İlknur Denizli: Kişisel kanaatlerini ifade ettiklerini düşünüyorum. Sonuç olarak milletvekilleri de görüşlerini iletebilir. Herkes bu partide de kendi duygu ve düşüncelerini rahatlıkla dile getirebilir. İnsanlar görüşlerini olumlu ya da olumsuz saygı çerçevesinde iletebilir. Sonuçta kendilerini bağlar.

  Rıfat Sait: Provokatör yapmıştır

  Konuşulan Tweet’ler

  Twitter moda oldu. Arap Baharı ve Hırvatistan’dan sonra oldu bu. Erdal Kalkan’ın padişah benzetmesiyle kimi kast ettiğini bilmiyorum. Kendisi bizden daha tecrübeli bir ağabeyimizdir. Mutlaka söylemek istediği farklı bir şey vardır. Bunları onun söylemiş olduğunu sanmıyorum. Benim bildiğim Erdal Kalkan öyle bir şey yapmaz. Aksini düşünemiyorum. Başbakanı kast ettiğini düşünemiyorum. Onu yakıştırmak istemiyorum. Bir provokatör de yapmış olabilir. Ya da kendisi başka birini, başka bir şeyi kast etmiş olabilir. Kendisiyle henüz görüşemedik.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı