Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Konuşma ve duyma engelli kadını boğdular

  Orhan SAAT/İSTANBUL
  12 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 12 Şubat 2006 - 00:32

  Üsküdar’da, konuşma ve duyma engelli 37 yaşındaki Gönül Yaşar, evinde boğularak öldürüldü. Eşinden bir yıl önce boşanan Gönül Yaşar, arkadaşı Ayfer Gök’le birlikte Ünalan Mahallesi, Şahlan Sokak’taki Kılıç Apartmanı’nın zemin katındaki daireye yerleşti.

  Velayetini aldığı kendisi gibi konuşma ve duyma özürlü 14 yaşındaki kızı Ayşegül’ü yatılı okula yerleştiren Yaşar, bir konfeksiyon atölyesinde çalışmaya başladı. Önceki gün bir arkadaşına giden Ayfer Gök, dün saat 17.00 sıralarında eve döndüğünde, Yaşar’ın cesediyle karşılaştı. Şoka giren Gök’ün yardım çığlıkları üzerine eve gelen komşular durumu polise bildirdi.

  EVDE BOĞUŞMA İZLERİ

  Gönül Yaşar’ın katil zanlısıyla boğuşması nedeniyle darmadağın olan evde araştırma yapan polisler, kapının zorlanmadan içeri girildiğini belirledi. Ayrıca kadının yüzünde ve vücudunda boğuşma ve darp izleri tespit edildi. Polis boyundaki derin morartılardan kadının çıplak elle boğularak öldürüldüğünü belirledi. Polis, bir mahallelinin verdiği "İki yabancı erkek cinayetten önce eve girdi" ifadesinden yola çıkarak evde detaylı parmak izi incelemesi yaptı. Apartman komşuları, iki kadının çok misafirinin gelip gittiğini söylediler.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı