DÜZCE HABERLERİ

Konuralp’in Su Sıkıntısına Kesin Çözüm

IHA
08.10.2015 - 12:55Son Güncelleme :

SU SORUNA ÇÖZÜM

IHA

Düzce’nin içme suyu şebekesine yapılan iyileştirme çalışmaları kapsamında merkeze bağlanan ve içme suyu şebekesinde zaman zaman sorun yaşanan Konuralp Mahallesine de kesin çözüm getiriliyor.
Düzce Belediyesi, Konuralp’de yaşanan içme suyu sorununa kesin çözüm getirmeye hazırlanıyor. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerinin başlattığı çalışma ile Düzce’nin genel şebeke hattından Konuralp de yararlanacak.
SU HATTI
Çamköy TOKİ konutları yanında bulunan ana vanadan başlayacak içme suyu hattının toplam uzunluğu 3 kilometre olacak. Suyun ana vanadan çıkışı 90’lık polietilen boruyla yapılarak Melen Çayı’ndan karşıya geçecek ve Düzce İl Özel İdaresi Şantiyesi yanında bulunan Konuralp Köklük Mevkii ana deposuna bağlanacak. Konuralp’in su rezervinin bulunacağı bu ana depoya kurulacak pompalar sayesinde Konuralp merkez ve çevresine su verilecek.
Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde Konuralp genelinde yaşanan su sorununa karşı üçüncü artezyen kuyusu da açılmış ve sorun büyük oranda çözüme kavuşmuştu. Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü içme suyu şebekelerinde yaşanan kesintilere karşı kesin çözüm üretmek amacıyla çalışmalar başlatarak Çamköy-Konuralp Su Hattı Projesini hayata geçiriyor. Bu sayede merkez ve çevresinde yaşanan su kesintilerini kesin çözüme kavuşturuyor.
Düzce’nin içme suyu kaynağını oluşturan Hasanlar Barajına ek olarak, gelecek su rezervini sağlaması planlanan Uğur Suyu Projesi’nde de çalışmalar hızla devam ediyor. DSİ’nin incelemelerine devam ettiği alanda yapılan fizibilite ve sondaj çalışmalarını Düzce Belediyesi de yakından takip ederek destek veriyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Konuralp’in Su Sıkıntısına Kesin Çözüm hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 12 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konuralp’in Su Sıkıntısına Kesin Çözüm haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

19 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:24
 • Akşam
  17:38
 • Yatsı
  19:15
Sayfa Başı