DÜZCE HABERLERİ

Konuralp, AK Proje İle Bölgenin Kültür Ve Turizm Adresi Olacak

IHA
07.10.2015 - 13:52Son Güncelleme :

KONURALP BÖLGENİN EN İLGİ ÇEKEN YERİ OLACAK

IHA

Düzce Belediyesi AB Proje Ofisi tarafından hazırlanan ve MARKA’dan hibe almaya hak kazanan Doğu Marmara Antik Kent Projesi ile bölgenin turizm potansiyelini ortaya çıkartılarak Konuralp, kültür ve turizmin yeni adresi haline gelecek.
2015 yılı teklif çağrısı usulüyle çıkılan Mali Destek Programı kapsamında Düzce Belediyesi AB Proje Ofisi tarafından hazırlanan Doğu Marmara Antik Kent Projesi (AK Proje) MARKA’da 1 milyon 214 bin 368 Türk Lirası hibe almaya hak kazandı.
2015 yılı Ağustos ayında imzalanan finansman sözleşmesiyle birlikte yürürlüğe giren Doğu Marmara Antik Kent Projesi, Ekim ayı içinde düzenlenecek açılış toplantısıyla faaliyetlerine başlayacak.
Düzce Belediyesi tarafından yürütülecek olan Doğu Marmara Antik Kent Projesi kapsamında Konuralp’te arkeo park oluşturulacak. Antik Tiyatro ve çevresinde sokak sağlıklaştırması, çevre düzenlemesi yapılacak. Seramik atölyeleri oluşturularak sertifikalı kurslar verilecek. Açık Hava Kent Müzesi oluşturulacak, ev pansiyonculuğu gerçekleştirilecek. Oryantiring organizasyonlar gerçekleştirilerek Turizm Enformasyon Ofisi kurulacak. Tanıtım toplantıları düzenlenerek afiş, broşür ve tabelalar hazırlanacak. Bu kapsamda tarihi, doğal ve kültürel mirasın korunmasına katkı sağlanarak Konuralp’in turizm ayağı ön plana çıkartılacak.
Doğu Marmara Antik Kent Projesi, bölgenin turizm potansiyelini ortaya çıkaracak bir proje olma niteliği taşırken Konuralp, kültür ve turizm çeşitliliğinin bölgemizdeki adresi haline gelecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Konuralp, AK Proje İle Bölgenin Kültür Ve Turizm Adresi Olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 13 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konuralp, AK Proje İle Bölgenin Kültür Ve Turizm Adresi Olacak haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:24
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:14
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı