Konukoğlu ve Boydak ‘Anadolu’da En Etkin 50’de zirveyi paylaştı

Hürriyet Haber
26 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 26 Mayıs 2011 - 00:39

Ekononmist Dergisi’nin Vakıfbank’ın ana sponsorluğunda ve Turkcell’in katkıları ile bulunduğu ilin ekonomisine katkıda bulunan en etkili iş insanlarını belirlemek için düzenlediği ‘Anadolu’nun En Etkili 50 İş İnsanı’ yarışması sonuçlandı.

Yarışmada Gaziantep’ten Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu ile Kayseri’den Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak birinciliği paylaştı. Sıralamada Balıkesir’den Best A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı ikinci olarak seçilirken, Eskişehir’den Sarar Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar da üçüncü oldu.
Esas güç Anadolu’da
İstanbul Valisi Avni Mutlu, şunları söyledi: “Bizans İmparatorluğu İstanbul’u öncesinde Anadolu’yu kaybetmiş olduğu için kaybetti. Türkiye ise, işgal edilen İstanbul’u Anadolu’da güçlendiği için geri kazandı. Anadolu’yu ayakta tutan İstanbul’u ayakta tutar. İstanbul, ticaret, finans, sağlık moda, tasarım gibi pek çok alanda bir cazibe merkezi. Ama bu gücün arkasında Anadolu’nun sinerjisi var. İstanbul’u gurur şehri yapan Anadolu’dur.”
İstanbul’dan açılacağız
Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan ise, “Türkiye’nin hemen hemen her noktasında ülke ekonomimize destek veren iş insanlarının ekonomiye ve Anadolu değerlerine sağladıkları katkı nedeniyle gurur duyuyoruz. 57 yıllık Vakıfbank’ın genel merkezini İstanbul’a taşıyoruz. İstanbul’a gelişimiz, Anadolu’ya açılımızı daha da kolaylaştıracak” dedi.
İlk 10’a ödül
İlk 10’a giren Erbakır Elektrolitik Bakır Mamulleri A.Ş. Görevli Yönetim Kurulu Üyesi Müjdat Keçeci (Denizli), Konya Şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk (Konya), Kütahya Porselen A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral (Kütahya), Arbel Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan (Mersin), Kılıç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç (Muğla), Helvacızade Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tahir Büyükhelvacıgil (Konya), Eti Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı (Eskişehir) da ödülünü aldı.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı