GAZİANTEP HABERLERİ

Konukoğlu ihracat rakamlarını değerlendirdi

DHA
01.04.2018 - 16:53Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP,(DHA)- GAZİANTEP Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan mart ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi.
İhracat rakamlarından duyduğu memnuniyetini dile getiren Konukoğlu, 'Hiç durmadan büyümeye, üretime, yatırıma, istihdama ve ihracata devam edeceğiz. 2018 yılı mart ayında Gaziantep'ten 2017 yılı mart ayına göre yüzde 2,2 artışla 612 milyon 307 bin dolar ihracat gerçekleşti Ocak-Mart 2018 döneminde ise Gaziantep’in ihracatının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4,3 oranında artışla 1 milyar 675 milyon 675 bin dolar oldu. Sanayicilerimizi, azimli ve inançlı çalışmaları sayesinde edinilen bu rakamlardan dolayı tebrik ederim” ifadelerini kulandı.
İhracattaki başarıları gün geçtikçe daha çok artan, yeni pazarları iyi değerlendiren ve dış ticaret rakamlarında bölgenin lider şehri konumunda olan Gaziantep’in sanayide ki gücünün ve üretimde ki çalışkanlığının yadsınamaz bir başarı olduğunu vurgulayan Konukoğlu sözlerine şöyle devam etti:
"Ekonomik seferberlik ruhuyla başardığımız 2017 yılında ki büyüme, 2018 yılında da görülüyor ki katlanarak devam ediyor. İhracatta, istihdamda ve ülke genelinde yakaladığımız ekonomik büyüme trendi, global dünyada kıyasıya yaşanan rekabete rağmen istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Bu büyümede ve bu rakamlarda da görülüyor ki küresel ticarette ki tecrübelerimiz başarıyı, başarımız da bir sanayi şehri olmamızı ve ülke ekonomisine sağladığımız ekonomik katkıyı doğruluyor. 2018 yılı mart ayında Türkiye’den yapılan ihracat yüzde 11,5 artarak 15 milyar 106 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu rakamlarla Türkiye, Mart ayında yaptığı ihracat ile tarihinde ki en yüksek ihracat rakamlarını gerçekleştirmiş oluyor. Hem ülkemizde hem de Gaziantep’te ekonomik gücümüze katkı sağlayan ve destek olan herkese Gaziantep Sanayi Odası ve şahsım adına teşekkür ederim” dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gaziantep haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gaziantep haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Konukoğlu ihracat rakamlarını değerlendirdi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı