KONYA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Konuk: "En büyük dayanağımız, annelerimizin duaları"

DHA
12.05.2018 - 13:54Son Güncelleme :
DHA

KONYA,(DHA) - AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk,  Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Peygamber Efendimizin ‘Cennet annelerin ayağının altındadır’ Hadis-i Şerif’ini hatırlatan Başkan Konuk, hiçbir annenin evladının geçimi için endişe taşımamasını sağlayacak bir ortamın hazırlanması ve ‘cennet çiçeği’nin solmayacağı hoşgörü, güven ve huzur ortamının inşa edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

CENNET ANNELERİN AYAĞININ ALTINDADIR, DİYEN BAŞKA BİR MEDENİYET YOK

Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, Peygamber Efendimizin ‘Cennet annelerin ayağının altındadır’ Hadis-i Şerifini hatırlattı ve Hz. Mevlana’nın da ‘Anne hakkına dikkat et! Onu başında taç et! Zira anneler doğum sancısı çekmeselerdi, çocuklar da dünyaya gelmeye yol bulamazlardı” dediğini hatırlattı. Başkan Konuk, Dünya medeniyetleri içinde cenneti annelerin ayaklarının altına serip, onların evlatlarını ‘cennet çiçekleri’, ‘kalp meyveleri’ olarak tarif eden, annelerimizin ailedeki ve toplumdaki rolüne ulvi bir kutsiyet atfeden ve ana hakkını, karşılığı ödenemez en yüce hak sayıp, annelerine karşı evlatlarının görevini, tam anlamıyla karşılık veremeseler bile aynı şekilde sevgi ve saygıyla mukabele olarak tarif eden başka bir medeniyetin olmadığına dikkat çekti.

İLHAM KAYNAĞIMIZ, ANNELERİN KARŞILIKSIZ FEDAKÂRLIĞI

Başkan Recep Konuk, mesajında şu ifadelere de yer verdi: “Annelerimizin yüreğindeki engin şefkatin, sonsuz ve karşılıksız sevginin,  bizlere yüklediği sorumluluğun gerektirdiği vecibelerin, adlarına adanmış bir güne sığdırılamayacağını da onlara verilecek büyük küçük hiçbir maddi hediyenin, onların evlatlarına vakfettikleri hayatın karşılığı olamayacağını da biliyoruz. Hayatın fırtınaları karşısında tek dilekleri evlatlarına toz konmaması olan annelerimize karşı onların yüreklerini ferahlatmak için tek tek birer evlat olarak yapabileceklerimiz kadar, hepimizin ortak mükellefiyetleri ve elbirliği ile yapabileceklerimiz de var. Bunlardan biri, hiçbir annenin evladının geçimi için endişe taşımamasını sağlayacak ortamı hazırlamak. Bir diğeri ise hiçbir annenin ’cennet çiçeği’nin solmayacağı hoşgörü, güven ve huzur ortamını inşa etmektir. Bütün annelerin evlatlarının ve ailesinin geçim derdi ile geleceği için endişe taşımayacağı bir ortamı oluşturabilmek için harcadığımız gayrette bizim en büyük dayanağımız annelerimizin duaları, ilham kaynağımız ise yine annelerin koruyucu yüreği, art niyetsiz ümidi, sonsuz sevgisi, karşılıksız fedakârlığı ve engin şefkatidir. İlhamını anne şefkati ve hoşgörüsünden alan bu düşünce ikliminin her türlü nizanın, acının ve gözyaşının da giderilmesinde en büyük esin kaynağı olacağını biliyor, bu şefkat ikliminin bizim coğrafyamıza egemen olmasını istiyoruz. Anne sevgisi ve şefkatinden ilhamını almış bir dünya temennisiyle, tüm annelerimiz ve anne adaylarımız ile birlikte, başta şehit anaları olmak üzere ‘kalp meyveleri’ni yitirmiş, evlat hasreti ile yürekleri dağlanmış, hayatın bir yanını eksik hisseden hüzünlü annelerimizin ve annelerinin şefkat ve sevgi hatıralarıyla bugünü buruk bir şekilde geçiren kardeşlerimin anneler gününü en içten dileklerimle kutlarım.”

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Konuk: "En büyük dayanağımız, annelerimizin duaları" haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Mayıs 2018, Cumartesi
 • İmsak
  04:00
 • Guneş
  05:36
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  16:41
 • Akşam
  19:57
 • Yatsı
  21:27
Sayfa Başı