Gündem Haberleri

  Konteynır kurbanları toprağa verildi

  Hürriyet Haber
  16.12.2001 - 16:38 | Son Güncelleme:

  Avrupa`ya kaçak yollarla girmeye çalışırken, İrlanda`da bir çekiciye yüklenen konteynırda ölü bulunan anne ve 2 çocuğu, Kahramanmaraş`ın Elbistan İlçesi`nde toprağa verildi.

  Havasızlık ve açlık nedeniyle ölen Saniye Güler (28) ile çocukları İmam (10) ve Berkan`ın (3), dün akşam uçakla Gaziantep`e getirilen cenazeleri, Kahramanmaraş`ın Elbistan İlçesi`ne götürüldü.

  Elbistan Cemevi`nde kılınan namazın ardından Köseyahya Köyü`ne götürülen anne ve 2 çocuğu, köy mezarlığında defnedildi. 

  Cenaze törenine, Ireland On Sunday Gazetesi`nden Declan White de katıldı. Vhite, Elbistan`da Güler ailesinin yakınları ile görüştü.

  Bu arada, Köseyahya Köyü`nde Güler ailesinin yanı sıra aynı olaydahayatını kaybeden Pancar ailesinden 3 kişinin yakınlarının bulunduğu Kalaycık ve Saraykent köylerinde de acı yaşanıyor.

  Çocukları Zelide ve Kalender ile ölen Hasan Pancar`ın, İrlanda`da toprağa verilmesinin kararlaştırıldığı, bayramdan sonra aile fertlerinin, cenaze töreni için bu ülkeye gidecekleri bildirildi.

  İrlanda`da geçen hafta bir çekicinin konteynırında yolculuk yapan Türklerden 6 kişi, yolculuğun uzaması sonucu havasızlık ve açlık nedeniyle ölmüş, Karadede Güler ve Kadriye Pancar baygın halde bulunup, hastaneye kaldırılmıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı