« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Konteynerin altın eldivenleri

Van'da meydana gelen depremlerden sonra antrenmanlarını konteynerde sürdüren Vanlı boksörler, Sinop'ta yapılan “Alt Minikler Ferdi Boks Şampiyonası”nda iki altın madalya kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
25 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen şampiyonaya 12 boksör ile katılan İl Özel İdaresi Boks Takımı, büyük bir başarıya imza attı.

Şampiyonada finale yükselen Vanlı boksörler Barış Ürgün 46 kiloda, Serhat Tufan ise 50 kiloda rakiplerini devirerek altın madalya kazandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, madalya kazanan boksörler ile milli antrenör Ayhan Öz'ü makamında kabul etti.

Boksörleri başarılarından dolayı tebrik eden Sinir, genç boksörlerin Van'ın gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

Milli antrenör Öz de depremden sonra konteynerde antrenmanlarını sürdüren sporcuların önemli bir başarıya imza attığını vurgulayarak, dün gösterdikleri çabanın, bugün meyvelerini topladıklarını söyledi.

Sinop'ta 12 sporcuyla mücadele ettiklerini anlatan Öz, “Bu sporcularımız İnşallah 2013'te Türkiye milli takımında yer alacak. Şu an çok iyi bir altyapı oluşturduk. Konteynerlerde eğittiğimiz 80 sporcumuz ile valiliğimizin de desteğiyle ilimizi en iyi şekilde temsil ediyoruz” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler