Ege Haberleri

EGE

  Konsoloslara özel kokteyl

  Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)
  17 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 16 Kasım 2009 - 19:01

  Dünya Konsoloslar Kongresi’ne katılan konsoloslar, İzmir Hipodromu’nda düzenlenen kokteyle katıldı, onurlarına düzenlenen at yarışlarını izledi.

  İZMİR’de bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Dünya Konsoloslar Kongresi’ne katılan konsoloslar, İzmir Hipodromu’nda düzenlenen kokteyle katıldı, onurlarına düzenlenen at yarışlarını izledi.
  100 yabancı konsolos ve eşi
  İzmir Vali Yardımcısı Nevzat Ergün, Emekli büyükelçi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Dışilişkiler Danışmanı Solmay Ünaydın’ın da katıldığı kokteyle Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz, Dünya Konsoloslar Birliği Federasyonu (FICAC) Dünya Başkanı Mr. Arnold Tue’nin de aralarında bulunduğu 100 yabancı konsolos ve eşleriyle Türkiye’deki fahri konsoloslar katıldı.
  4 günde işbirliği yapılacak
  Türkiye Fahri Konsoloslar Derneği Başkanı Hindistan Fahri Konsolosu Turgut Koyuncuoğlu, “İlk kez onurlarına düzenlenen FICAC koşusu konsolosları son derece mutlu etti. 4 gün süreyle Ekonomik ve Sosyal Refah için işbirliği konulu kongrede ekonomik ve sosyal konularda işbirlikleri yapılacak. İnanıyorum ki son gün uğurlarken son derece mutlu gidecek ve Türkiye olarak görevimizi başarıyla tamamlamış olacağız” dedi.

  Ödül verildi

  KOŞUDA 2 numaralı Filinta adlı at birinci, 5 numaralı Cannavaro ikinci, 3 nuramalı Kerempaşa 3’ncü, 1 numaralı Dervişbey dördüncü oldu. Ödüller, Dünya Konsoloslar Birliği Federasyonu (FICAC) Dünya Başkanı Mr. Arnold Tue ve Türkiye Fahri Konsoloslar Derneği Başkanı Hindistan Fahri Konsolosu Turgut Koyuncuoğlu tarafından verildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı