Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Konsoloslar da dertli

  Hürriyet Haber
  14 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 14 Mayıs 2000 - 00:01

  Antalya'daki fahri konsoloslar Vali Ertuğrul Dokuzoğlu'nu ziyaret ederek turistlerin karşılaştıkları olumsuzlukları anlattı.

  TÜRK turizminin başkenti Antalya'da faaliyet gösteren ülkelerin fahri konsolosları da dert küpü çıktı. Avusturya, Almanya, İspanya, İsveç, İsviçre, Norveç, Fransa, Danimarka ve Belçika Fahri Konsolosları, Antalya Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu'nu ziyaret ederek sorunlarını anlattı. Konsolosların havaalanındaki işlemlerden yakınmaları dikkat çekti.

  İŞLEMLER YAVAŞ

  Fahri konsoloslar, Antalya'ya gelen turistlerin en çok havaalanındaki yavaş işlemlerden şikayetçi olduklarını söyledi. Havaalanı personelinin turizm konusunda eğitimsiz olmasından yakınan konsoloslar, ‘‘Pasaport işlemlerini yapan polislere mutlaka yabancı dil öğretilmeli. Turist derdini anlatmakta güçlük çekiyor ve bu imajımızı kötülüyor’’ dedi.

  SORUNLAR AŞILACAK

  Kentteki çevre düzenlemesinin bir an önce bitirilmesini, molozlar ve çöplerin ortadan kaldırılması isteyen konsoloslar, Vali Dokuzoğlu'ndan destek istedi. Dokuzoğlu, Antalya'nın dünya kenti olduğunu ve buraya gelen turistlerin sorunlardan asgari etkilenmeleri için elinden gelen desteği vereceğini söyledi, ‘‘Sorunları birlikte aşacağız’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı