Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Konsollar tarih olacak

  Hürriyet Haber
  24 Eylül 2012 - 11:13Son Güncelleme : 24 Eylül 2012 - 11:13

  Ekran kartı üreticisi Nvidia'nın üst düzey bir yöneticisi oyun konsollarının geleceğinin olmadığını söyledi.

  Nvidia yetkilisi Phil Eisler, üretilecek yeni nesil konsolların eskisine göre çok daha iyi özelliklere sahip olabileceğini ancak bulut tabanlı oyun sistemlerinin geleneksel konsolların yerini almaya başladığını söyledi. Üreticilerin "işte son konsol" dediği cihazların, sahiden de son konsollar olacağını düşünen Eisler, bulut tabanlı oyun sistemlerinin her geçen gün geliştiğini söyledi.

  Yaptırım yaptıkları bulut tabanlı oyun sisteminde belli başlı bir kaç sorun olduğunu söyleyen Phil Eisler, bu sorunların hepsinin çözülebilir şeyler olduğunu belirterek şuanda her şeyin güzel gittiğini söyledi. Nvidia yetkilisi, internet hızının yükselmesi, sunucu barındırma maliyetlerinin düşmesi gibi gelişmelerin sektörün büyümesini hızlandıran etkenlerden olduğunu da söyledi.

  Kullanıcıların konsolları normal TV'lerde kullandığını belirten Eisler, bu monitörlerin oyun oynamak için üretilmediğini bu nedenle gecikme süresinin 150-200 milisaniye olduğunu belirtti. Eisler kendi çalışmalarıyla bu ekrnların gecikme süresini 10 milisaniyeye düşürdüklerini, akıllı TV üreten markalarla çalışıldığı takdirde bu sürenin ortadan kaldırılabileceğini söyledi.

  Nvidia oyun konsollarının ortadan kalkacağını, yeni oyunların bulut tabanlı sistemler ve akıllı TV'lerle bütünleşmiş konsollar ile olacağını öngörüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı